מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

מהי תזונה נכונה

אנשים רבים מחפשים באינטרנט אחר הדרך לחיות חיים בריאים. האינטרנט הוא ההמצאה הגדולה של המאה ה-21 ואולי מן ההמצאות הגדולות בהיסטוריה. אנחנו מסוגלים לקבל אינסוף מידע שמתחדש כל רגע, בכל העולם. כמובן, כתוצר לוואי של נפלאות האינטרנט, קיים גם המון מידע שגוי ולא מסונן שגורם לאנשים לאמץ לעצמם אמיתות והרגלים לא נכונים. אנחנו קוראים פיסות מידע חלקיות, והצלחות של אנשים אחרים נראות לנו כמו הדרך הוודאית להצלחה שלנו. עם זאת, צריך לזכור שדווקא בכל הקשור לתחום הגוף-נפש, מדובר במדע אינדיווידואלי במיוחד.

מהי תזונה נכונה

ראשית, צריך לזכור ששאלת התזונה הנכונה היא לא שאלה מלאה. השאלה הנכונה יותר, היא "מה התזונה הנכונה עבורי?" ישנו הבדל עצום בין התזונה של גבר בן ארבעים שמתאמן כבר עשרים וחמש שנה, לבין נער בן שבע עשרה שמתחיל להתאמן עכשיו לראשונה בחייו. תזונה נכונה תיקח כמוטיב מרכזי את האדם כישות ספציפית, עם אורח חיים שונה ועם מאפיינים פיסיים אישיים, כמו גם מאפיינים מנטליים שונים. לא כולם יכולים להתחיל באותה דיאטה, חלקינו צריכים לקטוע הרגלים בבת אחת, ואחרים צריכים לבצע שינוי הדרגתי וארוך טווח. תזונה נכונה תדע לשלב בין ערכים תזונתיים כמו כמות חלבונים אל מול פחמימות לצריכה יומית, ותזונה על בסיס צבעי ירקות ופירות. וכמו כן, תיקח בחשבון גם את הנחות היסוד ההוליסטיות ואת הערכים הרוחניים שיש לכל אבות המזון על פי ארבעת היסודות.

מכללת תילתן לרפואה משלימה

מכללת תילתן הוקמה ונוסדה לפני עשרים שנה על ידי ד"ר מ. יעקבסון- ליסטון והיום מהווה את אחת ממכללות הרפואה המשלימה הבולטות בישראל. מהי תזונה נכונה היא רק אחת מן השאלות בהן קורסי המכללה מתעסקים, יחד עם קורסים בעיסוי, שיאצו, קורס דיקור סיני ועוד.