מכללת תילתן

לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

לימודי רפואת הרמב"ם

מכללת תילתן: 03-5655888

"רק טיפשים סוברים כי הם אינם זקוקים לרופא, אלא בשעה שהם חולים...האדם צריך להנהגת הרופא על כל עניין ובכל עת, ואולם הצורך של הרופא בעת החולי הוא יותר דחוף והיעדר הרופא במצב כזה סכנה...ומשום כך יחשבו הסכלים שלא יצטרך הרופא אלא בעת החולי ולא בזולתו"
הרמב"ם, ספר הנהגת הבריאות.

רבי משה בן מימון, הידוע בכינויו הרמב"ם, אולי המדען והרופא המפורסם בהיסטוריה היהודית, ראה את הנולד, והניח לפני כ- 900 שנה את היסודות לרפואה המונעת של היום. לתפישתו, הקשר בין נפש האדם לבין הגוף ותחלואיו, מהותי ביותר, ובמידה והאדם היה נוהג באופן קבוע במתינות, בשלווה ובנחת, היה מצליח למנוע מעצמו תחלואים רבים. לדוגמא, "אילו היה האדם בוחר במזונות מתאימים והיה אוכל בזמן הראוי והמתאים ובשיעור המתאים היה ניצל ממכות גדולות וחולאים רבים (הרמב"ם, מורה נבוכים א').
היהדות גורסת כי קיימים 6 עקרונות שכל אדם ראוי שיאמץ בשגרת יומו, בכדי להבטיח את בריאותו: תזונה נכונה, עיסוק בהתעמלות, הקפדה על ניקוי הגוף מליחות ורעלים למיניהם, שמירה על אקולוגיה אישית וסביבתית, חיי מין בריאים, הקפדה ותיקון מידות המוסר ובריאותה של הנפש.

לימודי רפואת הרמב"ם - מטרת התוכנית
מטרת לימודי רפואת הרמב"ם להקנות לתלמידים ידע מעמיק אודות כוחות הנפש והשפעתם על תחלואי הגוף. התלמידים ילמדו לזהות מצוקות נפשיות, לרבות הסיבות שגורמות להן, לצד ההשפעה המהותית שלהן על תפקוד המערכות הפיזיולוגיות של האדם. במקביל, יעסקו לימודי רפואת הרמב"ם בדרכים להעניק לאדם עקרונות פעולה לחיזוק הנפש, ובכך לחיזוק ושמירה על הבריאות הגופנית.

לימודי רפואת הרמב"ם - נושאי הלימוד
הפילוסופיה של הרפואה היהודית | חייו, תורתו ומשנתו הרפואית של הרמב"ם | כוחות הנפש ברפואת הרמב"ם והקבלה | שש רמות הריפוי השלם ברפואת הרמב"ם | לבושי הנפש בקבלה | ויטליזם והתחדשות בתורת הרמב"ם | בריאות הנפש ברפואת הרמב"ם | כללי התזונה ברפואת הרמב"ם |  תפקיד צמחי המרפא והמאכל בבריאות ואיזון הגוף והנפש.

לימודי רפואת הרמב"ם - תוכנית הלימודים
משך הלימודים: 2 סמסטרים.
סה"כ שעות לימוד: 120 שעות פרונטאליות.
מספר מפגשים: 30 מפגשים בני 4 שעות לימוד. 

לפרטים נוספים והרשמה:03-5655888

קורס נטורפתיה קורס פסיכותרפיה ופסיכודרמה הינם מקצועות לימוד נוספים אותם ניתן ללמוד במכללת תילתן.