מכללת תילתן

לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

פריון בראי ברפואה הסינית - ד"ר יוסי בן חיים

פריון בראי הרפואה הסינית

דיקור סיני

ברפואה הסינית שואלים על המחזור וצבע הדם במחזור: אדום טרי-מצב תקין, אדום כהה-סינדרום חום, דם עם קרישים-סטגנציה של דם. ברוב המקרים הסיבה לעקרות עפ"י הרפואה הסינית היא – קור ברחם,

כלומר אין אספקת דם טובה לרחם ולכן אין הריון או שמתרחשות הפלות חוזרות. גם עובר בהפריית מבחנה שיגיע לרחם קר שאין בו תנאים טובים – לא ייקלט שם.

סיבות  נוספות לחוסר פריון עפ"י הרפואה הסינית הן: חולשה אנרגטית של הכליות, חסימה אנרגטית בכבד, חוסר דם כללי.

הרפואה הקונבנציונלית  עורכת בדיקות, לא מוצאת סיבה ברורה ונותנת תרופה שתגרה את השחלה לייצר יותר ביציות בהנחה שזה יגדיל את הסיכוי להיכנס להריון.

הרפואה הסינית טוענת שגוף האדם פועל עפ"י חוקי הטבע. הטבע בנה את הגבר כך שהוא מייצר מעל

50 מיליון תאי זרע והשחלה תייצר ביצית אחת בכל חודש. הרי אם היה צורך, הטבע היה יוצר אישה שתייצר 10 ביציות או יותר בכל חודש, אבל עובדה שזה לא כך. זאת אומרת, שיש איזה שהוא הגיון  בטבע, ובכך שנותנים תרופה שתגדיל את מספר הביציות לא פותרים את הבעיה הבסיסית.

הטיפול ברפואה הסינית מתבסס על דיקור במחטים, חימום נקודות ספציפיות בעשב המוקסה ושתיית צמחי מרפא פעמיים ביום. ציפורן, ג'ינג'ר וקינמון – מחממים את הדם ומונעים קרישים. כורכום ולענה – מזרימים את הדם ברחם ומחממים אותו. בדרך כלל מתרחש הריון תוך ארבעה עד שישה חודשים מתחילת הטיפול. במהלך הטיפולים, חשוב לקחת גם ויטמין B5 שאחראי על יצירת הורמוני מין נשיים ונחשב גם כויטמין המוראל.

הפלות טבעיות מתרחשות בגלל קור ברחם שלא מאפשר לעובר תנאים מתאימים להתפתח או בגלל חולשה אנרגטית של הטחול. על פי הרפואה הסינית, אחד מתפקידיו החשובים של הטחול הוא למנוע צניחות איברים והפלות טבעיות.