מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

לימודי אוסטאופתיה

לימודי אוסטאופתיה הפכו בשנים האחרונות מאד פופולריים ונפתחו בארץ מוסדות שונים ללימודי התחום הטיפולי. תחילתו של טיפול האוסטאופתיה מצוי בשנת 1874. ד"ר אנדרו טיילור סטיל, רופאה עם שלושים שנות ניסיון ממיזורי שבארה"ב, מפתח שיטה שמטרתה לתת מענה לכל הכשלים של הרפואה הקונבנציונאלית באותם ימים. סטיל מזהה מטיפולים חוזרים כיצד מענה נקודתי לסימפטום של חולי ספציפי, לא אפקטיבי דיו. הוא מפתח גישה שלימים מתחברת עם גישות מן הרפואה ההוליסטית, ומבין את הצורך בטיפולים מקיפים, שמתיימרים לטפל באדם ולא במחלה, לתפוס אותו כישות שלמה שמחלה היא רק סימפטום לכשל כללי בחיבור של גוף, נפש ורוח.

הטכניקות של עיסוי היד

במהלך השנים השיטה הולכת ומתפתחת, והמטפלים המומחים שלומדים את השיטה וצוברים בה ניסיון, מגלים טכניקות נוספות. טיפולים כגון Counterstrain ליצירת מתח נגדי או טיפול שחרור שריר פציאלי, עיסוי לימפטי בהמשך השנים הפך מאד פופולרי ועוד. הטכניקות השונות נמצאו יעילות מאד ולכן קופות החולים בארץ ובעולם הכניסו את האוסטאופתיה לביטוחי הבריאות. טיפולי אוסטאופתיה מצוינים עבור אנשים מבוגרים, כמו גם לספורטאים שסובלים מפציעות חוזרות באזור הגב, הגב התחתון והאגן. ישנם מטופלים רבים שמוצאים את האוסטאופתיה כמענה לטיפול רגשי ותודעתי, והמדע כולו כבר יודע להכיר בחיבור של גוף ונפש כמוטיב מרכזי לתחום הטיפול הפיזיולוגי והפסיכולוגי כאחד.

לימודי אוסטאופתיה בית הספר קוסמן

בית הספר קוסמן להכשרת מטפלי אוסטאופתיה היא מבתי הספר הראשונים בארץ בתום, ונחשב למוביל ולמקצועי ביותר. בבית הספר מלמדים כמה מן המרצים הבכירים בארץ ובעולם, והלימודים מוכרים על ידי אגודת האוסטאופתים הישראלים בכפוף לדרישות איגוד FORE האירופאי לאוסטאופתיה. הלימודים בבית הספר נעשים בשיתוף עם מכללת תילתן לרפואה משלימה, והתלמידים יכולים לשלב בלימודיהם גם ענפי טיפול ומחקר נוספים מן הרפואה ההוליסטית