מכללת תילתן

לימודי רפואה משלימה

לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

לימודי/ קורס עיסוי מוסמך

ההרשמה בעיצומה ל   3/11/2024   ימי א'  מ 18:00 עד 21:00  צרו קשר לתיאום הגעה לשיעור דוגמא  03-5655888 

מעסה מוסמך - קורס לימודי עיסוי שוודי, עיסוי צרפתי ועיסוי לומי לומי. 

לעיסוי שוודי השפעות חיוביות רבות על מצבו הגופני והנפשי של האדם. קורס לימודי מעסה מוסמך הינו קורס הכולל עיסוי שוודי, צרפתי ולומי לומי (מהוואי), והוא הטוב והמקיף ביותר בארץ, בו נלמדות טכניקות טיפוליות מתקדמות לשיכוך כאבים והרפיית שרירים, הקטנת הפרשת אדרנלין ונור אדרנלין, הפחתת לחץ דם, החייאת הגוף והנפש, הפגת עייפות, ריכוך העור ושחרורו מרעלים, הרפיה גופנית ונפשית, שיפור קשר בין בני הזוג ושינה טובה. ההיסטוריה של עיסוי חוזרת עד לשנת 3000 לפני- הספירה.

המסכת הרפואית הרשומה העתיקה ביותר, הנקראת נאי צינג, נכתבה יותר מ- 1000 שנים לפני הספירה על ידי הקיסר הצהוב האגדי וכוללת התייחסות רבה לאומנות העיסוי . קיימות הוכחות כתובות רבות לעיסוי בתרבויות רומי ויוון העתיקה. סוקרטס ואפלטון שיבחו שניהם את העיסוי .
עיסוי מוזכר ברוב דתות העולם, והתנ"ך מלא בהתייחסויות שכאלה, כמו א במגזרים, בייחוד במזרח, עיסוי שוודי נחשב למיומנות חיונית ביותר. הנריך לינג, שבדי במוצאו, היה הראשון שהביא את העיסוי לאירופה, כיום כל צורות העיסוי עוברות שינוי מהפכני, הן במובנים של טיפול והן במובנים של הרפיה. סדנה לרפואה משלימה בהחלט יכולה לגרום לנו להבין יותר על העולם הזה.

המגע משפיע מאוד על מערכת העצבים האוטונומית, כשהוא מרגיע וממריץ את הגוף בו זמנית. מחקרים מראים שהוא מעודד שחרור אנדורפינים הידועים כ"הורמוני האושר" ואשר פועלים כסמי הרגעה טבעיים, מפחיתים כאב ויוצרים הרגשה של רוממות רוח ובריאות. מגע הוא דרך תקשורת אשר עוברת מעבר למילים, באופן שבו מילים אינן עוברות .


הקורס כולל:
עיסוי צרפתי: עיסוי המורכב מ – 16 טכניקות עבודה שחוזרות על עצמן כל איבר ואיבר בגוף בנפרד כלומר: שוק לחוד, ירך לחוד, שכמות לחוד טרפזים לחוד וצוואר לחוד. העיסוי יעיל ביותר, מזרים דם מהר מאוד, משחרר שרירים מהר, עיסוי זה אינו מפנק, עיסוי זה נועד לשחרר שרירים בלבד.

עיסוי שבדי הוליסטי: האומנות של עיסוי שוודי קלאסי בראשיתה פותחה על ידי פרופסור פר הנריק לינג. בעיסוי שוודי הוליסטי המטפל מתייחס לגוף כשלם ,אשר הינו יותר מאשר סך כל האיברים. תשומת הלב ניתנת בעיסוי שוודי לחיבור בין כל האיברים , שלא כמו העיסוי הצרפתי ואף עיסוי רפואי שמתייחסים לכל איבר בנפרד, עיסוי שוודי הינו עיסוי מרגיע מפנק ומהנה.

המטפל משתמש בשמן על מנת להחליק, ללטף, ללוש, למעוך ולפרוט על גופו של המטופל. לעיתים התנועות הינן זורמות ומחליקות על מנת לכסות שטח רחב. ולעיתים, המטפל יתמקד באזור או שריר מסוים וייתן לו תשומת לב על פי הצורך. מטפל בעיסוי שבדי מקפיד שכל העיסוי יהיה זורם כאשר כל תנועה נושקת לשנייה וכך נשמר רצף המגע לאורך העיסוי כולו. התנועה ההרמונית של המטפל משרה על המטופל תחושת זרימה ונינוחות. לימודי עיסוי שוודי הוליסטי מתמקד בשיפור את זרימת הדם ומסייע לעבודת הלב.
לכן אנו עובדים על איברי הקצוות מהכפות אל מרכז הגוף. אספקת דם טובה לשרירים מזינה אותם ומנקה מהם רעלים . חילוף החומרים בגוף מואץ ומערכת העיכול מתפקדת בצורה בריאה. העור המוזן גם הוא מהדם ומקבל ברק וגמישות. טווח הפעילות של המוח ומערכת העצבים גדל כתוצאה מאספקת דם מוגברת.זו טכניקה במגע על שכבת השרירים השטחית/חיצונית (soft tissue), בשילוב עם הנעות פעילות וסבילות של המפרקים. 

עיסוי הלומי לומי:  עיסוי הלומי לומי מקורו בהוואי, העיסוי התפתח מריקוד של אחד השבטים. העיסוי הוא עתיק מאוד ועבר מדור לדור ע"י מרפאים ומנהיגים רוחניים. העיסוי על כל הגוף מתבצע עם החלק הפנימי של האמה. בעיקר בתנועות סיבוביות וגם ישרות. ייחודו של העיסוי הינו "ריקוד המטפל" המתבצע על המטופל לצלילי מוסיקה הנשמעת ברקע שיוצרת את מנגינת החיים. כל זאת בשילוב שמנים ארומתיים המותאמים למטופל ויוצרים את החיבור בין הגוף, הנפש והרוח.
תעודה: מעסה מוסמך
מועד הקורס הקרוב - יום ראשון 20/8/2023  מ 18:00 עד 21:00 
מבנה הקורס: 22 מפגשים, כל מפגש בן 4 שעות

קורס חובה לקבלת תעודה אנטומיה פיזיולוגיה בזום - מועד התחלה 4/9/2023 , 16 מפגשים אחת לשבוע בימי ב'  מ 17:00 עד 21:00 
בסיום הקורס תינתן תעודה מקצועית.