מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

לימודי אוסטאופתיה בישראל

האוסטאופתיה הוא תחום טיפולי שנכלל באחד מענפי הרפואה ההוליסטית, בישראל מכונה הרפואה המשלימה כחלק מהביטוחים של קופות החולים השונות. התיאוריה הראשונה של האוסטאופתיה התגבשה בשנת 1874 ומאז השתכללה השיטה, הלכה והתפתחה במרוצת השנים עם התרחבותה לאירופה, ובהמשך גם לשאר העולם. הטיפול האוסטאופתי הוא טיפול שנעשה באמצעות עיסוי ומניפולציה ידנית לשרירים ולרקמות. להבדיל משיטות עיסוי אחרות, בטיפול אוסטאופתיה המטפל משתמש אך ורק בידיו, באמצעותן הוא לא רק נותן מענה לבעיה, אלא גם מאבחן אותה. במהלך לימודיהם, אוסטאופתים למדים לפתח מודעות לגוף וכלים לאבחון וטיפול דרך חוש המישוש ומגע היד, באמצעותם מפרקים חסמים העוצרים את המטופל ואת גופו מלבנות את עצמו מחדש.

לימודי אוסטאופתיה בישראל

ישנם מספר מקומות בהם ניתן ללמוד היום לימודי אוסטאופתיה בארץ. עם זאת, חשוב לזכור שלא כל המקומות הללו עומדים בתקן של אגודת האוסטאופתים בישראל. על מנת שיעמדו ברף האגודה ויתקבלו לשורותיה, מטפלי האוסטאופתיה בארץ צריכים ללמוד המקומות שעומדים בדרישה של איגוד FORE האירופאי להכשרת מטפלי אוסטאופתיה. אחד מן המקומות הוותיקים והמקצועיים בישראל ללימוד התחום הוא בית הספר קוסמן ללימוד אוסטאופתיה הממוקם בתל אביב, ואשר מבצע שיתוף פעולה עם מכללת תילתן לרפואה משלימה. הסטודנטים במכללת קוסמן עוברים הכשרה ארוכה של חמש שנים במהלכן הם צוברים למעלה מ-5000 שעות קליניקה ותיאוריה, ועוד 1500 שעות של התנסות מעשית וסטאז', בסופן יוצאים מטפלים בעלי ההכשרה הגבוהה ביותר בישראל.

בית הספר לאוסטאופתיה קוסמן

בית הספר הוקם על ידי עמוס קוסמן, אשר מהווה אחד מן המרצים הבכירים בארץ לתחום האוסטאופתיה. לימודי אוסטאופתיה בישראל הם יחסית תחום חדש, ומעטים המרצים בעלי הניסיון ללמד את הגישה ברף העולמי. מלבד עמוס קוסמן, מרצים בבית הספר כמה מן המרצים המבוקשים בעולם.