מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

לימודי צמחי מרפא

לאחרונה, אנשים רבים מתחילים להשתמש בצמחי מרפא במקום בתרופות. במאתיים שנים האחרונות התרגלנו ליטול תרופות בצורת סירופים וכדורים של תערובות כימיות, והתפתחה הפרמקולוגיה המודרנית. לרוקחות המודרנית מגיעות נקודות זכות רבות על התמודדות עם מחלות שונות, החל מגילוי הפניצלין במאה העשרים ועד לרקיחת קוקטייל ה- HIV. מחלות רבות שהיו בעבר מחלות סופניות, או בעלות אחוז תמותה גבוה, הפכו למחלות שניתן להירפא מהן די בקלות, או לפחות לחיות איתן כמחלות כרוניות באורח חיים בתפקוד גבוה. עם זאת, בשנים האחרונות אנחנו רואים נסיגה מהשימוש בתרופות כימיות, ומעבר לתרופות טבעיות. השאלה היא, מדוע?

לימודי הרבליזם ורוקחות אינדיווידואליסטית

למען האמת, תחום צמחי המרפא הוא בכלל לא חדש וזו לא תחילתו של עידן חדש ברפואה. ההיפך הוא נכון. מדובר בתקומה מחדש, בחזרה למקורות הרפואה. במשך אלפי שנים הרפואה השתמשה בצמחי מרפא בכל תרבויות העולם ורק בכמה מאות השנים האחרונות, עם עלייתו של המדע המודרני, החלו להשתמש בתרופות כימיות. מלבד תופעות לוואי רבות ושערוריות שליוו את תעשיית התרופות לאורך המאה העשרים, עלתה התודעה לצורך ברפואה אינדיווידואלית על פני רוקחות תעשייתית. לא לכולם כל תרופה עובדת באופן יעיל, ודרך הרפואה הטבעית, אנשים יכולים לבנות לעצמם את סל התרופות שלהם. במקום ליטול כדור שמכיל באופן מובנה מספר חומרים שונים, אנשים יכולים להרכיב תרכובות על פי המאפיינים הפיסיים הספציפיים שלהם. בימינו, לימודי צמחי מרפא מקצועיים שמים דגש רב על האינדיבידואל, ועל רוקחות בהתאמה לצרכים ספציפיים על פי המאפיינים האישיים של המטופל.

מכללת תילתן לרפואה משלימה

מכללת תילתן מעבירה את לימודי צמחי מרפא מזה כבר שני עשורים עם מיטב המרצים הבכירים בישראל. הלימודים כוללים בתוכם תחומים רבים מן הרפואה הטבעית בדגש על חיבור בין הגוף והנפש. הקורס כולל לימודי חובה בפיסיולוגיה, אנטומיה ופתולוגיה.