מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

לימודי קינסיולוגיה

קינסיולוגיה היא תחום מחקר וטיפול חדש יחסית בענף בריאות הגוף והנפש. התחום התפתח לפני חמישים שנה בארה"ב על ידי שני כירופרקטים מומחים, ד"ר ג'ון פ. תאי וד"ר ג'ורג' גודהארט, שהחלו לשלב תיאוריות וטכניקות מן הרפואה הסינית וגישות המזרח, בתוך הידע המדעי המערבי. מדובר בעצם בחקר התנועה, בשיטת טיפול שבמרכזה עומדות בדיקות שרירים דרכן ניתן לאבחן בעיות פיסיולוגיות ורגשיות ולפתור אותן באמצעות הפגת מתחים ועידוד זרימתה של אנרגיה חסומה. תחום הקינסיולוגיה הפך בשנים האחרונות לתחום מבוקש למדי ומטפלים רבים מתחומי העיסוי הרפואי והדיקור הסיני החלו לשלב את הקינסיולוגיה בטיפוליהם.

חיבור של גוף ונפש

ישנה השפעה עצומה למצבים תודעתיים על הגוף שלנו. הרפואה הסינית הצביעה על כך כבר לפני שנים כשפיתחה שיטות לעידוד זרימת צ'י בריאה במרידיאנים ופתית קריסטלים דרך טיפולי דיקור ורפלקסולוגיה. היום, גם המדע המערבי יודע להצביע על אותם קשרים בצורת השפעתם של רגשות על חומרים כימיים המופרשים בגוף. מתח נפשי יכול לגרום ללחץ דם, ופעילות גופנית מעודדת שחרור של סרטונין ואנדורפינים שונים שיכולים להקל על חרדה ודיכאון. הקינסיולוגיה מאחדת שיטות אלו ושואבת ממדעי האנטומיה והפיסיולוגיה לאבחון ספציפי של השרירים, כמו גם מן הרפואה ההוליסטית לעידוד זרימת אנרגיה. מטפלים בקינסיולוגיה יודעים לאבחן מתחים וחסמים רגשיים על פי מגע עם ידיו של המטופל ותגובת ותנועת השרירים שלו.

מכללת תילתן לרפואה משלימה

לימודי קינסיולוגיה הם רק תחום טיפולי אחד אותו מציעה מכללת תילתן בין קורסיה השונים. במכללה ניתן למצוא לימודי עיסוי רפואי ועיסוי הוליסטי, תזונה טבעית הוליסטית, CBT, לימודי פסיכותרפיה ופסיכודרמה ולימודי נטורופתיה. מכללת תילתן הוקמה לפני כעשרים שנה ואת סניפיה ניתן למצוא בתל אביב ובחיפה. למכללה ישנו גם קמפוס חרדי לנשים בלבד הממוקם גם הוא בתל אביב.