מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

לימוד טיפול משפחתי

הילדים שלנו הם הדבר החשוב לנו יותר מכל. השמחה שלהם מעלה לנו חיוך על השפתיים וההצלחה שלהם היא הגאווה הגדולה ביותר שלנו. להבדיל, כשהילדים שלנו חשים ברע, אנחנו יכולים להרגיש את זה מבפנים. ועוד גרוע, כשהיחסים שלנו ושל ילדינו מתערערים והתקשורת הולכת ומתקררת, אנחנו יכולים לראות שינויים רבים שמתחוללים בהיבטים נוספים בחיינו. יש למערכת היחסים המשפחתית השפעה רבה על התודעה שלנו ואם היא מצויה במצב של מתח תמידי ועוינות, אנחנו עלולים לראות פרויקטים אחרים בחיינו קורסים. קריירה, לימודים, מערכות יחסים נוספות. רק בשנים האחרונות אנשים מתחילים להכיר בעובדה שאף אחד לא נולד הורה, ושזה לגיטימי לפנות לעזרה, לטיפול משפחתי ולהדרכת הורות.

טיפול משפחתי לימודים

לימוד טיפול משפחתי ניתן לעשות מתוך גישות רבות ומגוונות. מהפסיכואנליזה, דרך ביהביוריזם ועד לשיטות קוגניטיביות התנהגותיות. שיטות טיפול נוספות ניתן למצוא גם ב- NLP וגם בפסיכותרפיה. גם הרפואה ההוליסטית הוסיפה רבות לענף הטיפול המשפחתי. התפיסה ההוליסטית- של מורכבות השלם- לקחה בחשבון שטיפולים צריכים לתפוס את המשפחה כתא אורגני בפני עצמו שדרכו ניתן למצוא השפעות הדדיות בין גוף, נפש ותודעה. על כן, חוסר הצלחה של אחד מבני הבית עלול להתבטא בקשיים פיסיים או מנטליים של בני המשפחה וקיימת תלות אותה ניתן לפתור בעבודה משותפת. מכללת תילתן לרפואה משלימה מעבירה קורסים והכשרות שונות בתחומי הטיפול המשפחתי, מפסיכודרמה ופסיכותרפיה הוליסטית ועד לאבחון ציור במבוגרים וילדים.

מכללת תילתן לרפואה משלימה

לימוד טיפול משפחתי הוא תחום מדהים שהולך ומתפתח בשנים האחרונות עם שיטות נוספות כגון דיאדי וקינסיולוגיה חינוכית. במכללה ניתן למצוא עוד לימודי טיפול רבים בתחומים ההוליסטיים כגון לימודי רפלקסולוגיה ורפואה סינית, עיסוי רפואי עם אנטומיה ופיסיולוגיה, הכשרת מטפלים בתזונה טבעית הוליסטית ועוד.