מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

מאמן תזונה אישי

ישנם היום סוגים שונים של טיפולים לבריאות הגוף והנפש בתחום התזונה. החל מדיאטות כגון פלאו, דרך כדורים ותוספים של ויטמינים ומינרלים ועד לכל התחום של הרפואה הטבעית- צמחי מרפא, שמנים ודיאטות טבעוניות. אנשים משתמשים בטיפולים תזונתיים שונים לצרכים שונים- מחלות כרוניות או בחירה באורח חיים בריא יותר. כמובן, היום טיפול תזונתי הוא גם טכניקה בה משתמשים לטיפולים רגשיים ותודעתיים, כגון מטפלי NLP ואף פסיכולוגים כחלק משילוב שיטות טיפול בדיכאון.

מאמני תזונה ודיאטנים

מקצוע התזונה מתחלק לכמה עיסוקים שונים ביניהם אנשים רבים נוטים לבלבל. בעוד מטרתם של הדיאטנים היא לבנות תפריטים על בסיס נתונים ויעדים, מאמני תזונה הוא תחום שקרוב יותר לקואוצ'ינג מאשר לרפואה. היום, אנחנו כבר מבינים שאכילה היא לא רק פונקציה הישרדותית של רעב, אל גם מושפעת מאד (ומשפיעה על) ממצבים תודעתיים. לא די בכך שנדע מה אנחנו צריכים לאכול כדי שנחיה חיים בריאים יותר, אנחנו גם צריכים להיות מסוגלים לדבוק בדפוסי אכילה חדשים. אוכל מלווה אותנו כל החיים ויש לו משמעות פסיכולוגית עמוקה לזיכרונות שלנו. ניתן לאבחן מצבים פסיכולוגיים על פי סגנון האכילה של בן אדם. תפקידו של מאמן תזונה אישי הוא להיות שם בתהליך עצמו עם המטופל והתפריט החדש בו הוא צריך לדבוק, ולדאוג שהמטופל מצליח לעבור את כל החסמים הרגשיים שעוצרים בעדו משינוי אורח החיים.

מכללת תילתן

מכללת תילתן לרפואה משלימה מעבירה את לימודי התזונה הטבעית בדגש רב על המשמעות של המושג "גוף-נפש". מן המכללה יצאו דיאטנים ומאמנים אישיים כאחד, מתוך הקורסים המלמדים את החומר הרפואי, כמו גם את תחום הטיפול הרגשי. מאמן תזונה אישי הוא מקצוע שצריך לנבוע מתוך היכולת לשלב טכניקות פסיכולוגיות ופיסיולוגיות כאחד.