מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

נוירופסיכודידקטי - הקמפוס החרדי

בס"ד

נוירופסיכודידקטי

עיכוב התפתחותי הוא מונח מתחומי הרפואה והפסיכולוגיה המתאר מצב בו אדם מתפקד בתחום מסוים או במספר תחומים באופן פחות טוב המצופה מאנשים בגילו ובאופן דומה לאנשים צעירים ממנו. אדם בעל עיכוב כזה יכול להתפתח לאט בתחום בו קיים העיכוב או שהתפתחותו יכולה להעצר כליל בתחום זה.

על פי הפסיכולוגיה ההתפתחותית ישנן אבני דרך שהאדם חייב להשיג במהלך התפתחותו כדי להגיע לתפקוד נורמלי. לאבני דרך אלה יש גילים נורמטיביים להשגה במהלך הילדות. העיכוב ההתפתחותי עשוי להתבטא בתחום הקוגנטיבי, תחום השפה והדיבור, המוטוריקה העדינה ו/או הגסה, התחום הרגשי או החברתי. ההתפתחות היא אינדיבידואלית לכל ילד, רצף ההתפתחות אוניברסאלי אך קצב ההתפתחות שונה מילד לילד.

גילו של העיכוב ההתפתחותי נעשה בד"כ בגיל מוקדם, בטיפת חלב כשהורה מגיע עם הילד לבדיקה שגרתית, ייתכן וההורים עצמם מזהים קושי אצל ילדם או שהגננת בגן תבחין בקשיים ותמליץ לפנות לייעוץ מוקדם של מומחה. בגיל שנתיים מאובחן באמצעות ניסיון למשוך את תשומת לב התינוק ותגובותיו לגירויים חיצוניים, בגיל מאוחר יותר מאובחן על ידי היכולת של הילד ליצור קשרים חברתיים, לשחק עם בני גילו ופיתוח התנהגות מסתגלת בחברה.

פירוש המילה נוירופסיכודידקטי:

נוירו= מח.  פסיכו= פסיכולוגיה.   דידקטי= למידה.

קורס זה יקנה לך את הידע הרחב והמקיף משלושת התחומים על מנת לאבחן את בעיית הילד. אם בתחום המח, הפסיכולוגיה והלמידה.

על מנת להיות מאבחנת נוירופסיכודידקטית מקצועית. 

במכללת תילתן תוכלו למצוא קורס ללימודי נטורופתיה שמטרתה לרפא או למנוע חלק מהמחלות ע"י עידוד מנגנון ריפוי טבעי בגוף האדם וחינוך לדרך חיים בריאה.