מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

רגשות המטפל בטיפול

יש לא מעט מקצועות שהעבודה בהם דורשת מאתנו תשומת לב מיוחדת ושבהם ההתנהלות האישית שלנו תשפיע על התוצאה הסופית. אחד מהמקצועות הללו הינו כל מקצוע טיפולי, שכן כל מטפל שנעמוד מולו הוא בעל רגשות והוא ישים לב גם למה שאנחנו, כמטפלים, מרגישים. לכן ברור מדוע נושא כמו רגשות המטפל בטיפול הינו נושא משמעותי כל כך ובהחלט יש מקום להתעסק בו ולתת עליו את הדעת. מצד אחד זה טבעי שגם אנחנו, בתור מטפלים, נרגיש רגשות שונים לאורך הטיפול, אך מצד שני, האם יש מקום להפגין את אותם רגשות? כלל לא בטוח. 

האם אפשר ללמוד להיות מטפל טוב? 

זו אחת מהשאלות שמטרידות את כל מי שרוצה ללמוד טיפול ולכן בהחלט אפשר להבין מדוע גם אתה, כמו רבים אחרים, מתלבטים לגבי הסוגיה הזאת. חשוב לדעת שיש מספר דברים שבהחלט אפשר ללמוד, שכן מדובר על טכניקות מקצועיות שיכולות לשמש אותך אח"כ במהלך עבודתך. מצד שני, יש גם דברים מולדים, כמו היכולת להביע אמפטיה, היכולת להקשיב או היכולת לשים את עצמך בצד לטובת המטפל ורגשותיו. לכן, בסופו של דבר, ניתן לומר שלהיות מטפל זה עניין של תחושה פנימית ושליחות, מה שמסביר מדוע המקצוע הזה לא באמת יכול להתאים לכל אחד מאיתנו. 

האם יש משמעות לשאלה איפה לומדים מקצועות טיפוליים? 

התשובה היא כמובן כן, כי לא בכל מקום שבו הקורסים הללו מתקיימים נוכל לקבל את הכי טוב שיש. זו הסיבה שבגללה, כאשר אתה רוצה להירשם ללימודים, כדאי יהיה לבדוק שאתה בוחר מקום רציני, מוכר ובעל מוניטין. אנחנו במכללת תילתן מחכים לך עם צוות מרצים מקצועי ביותר ועם שלל קורסים שבניהם תוכל לבחור, אז למה שלא תפנה אלינו עוד היום? אם אתה מתעניין בלימודי מקצועות טיפוליים, נשמח לתת לך מידע אודות הקורסים שלנו.