מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

תזונה נכונה בגיל ההתבגרות

גיל ההתבגרות הוא גיל מורכב מאד. זהו השלב בו אנו חווים עוררות מינית, בו לראשונה בחיינו דורשים מאיתנו גם חובות ולא רק זכויות, אנחנו מפתחים רצונות קונקרטיים ומשאלות לב, ואיתם גם כישלונות ואכזבות. הורים רבים מוצאים את עצמם חסרי אונים אל מול ילדיהם שבין רגע הפכו להיות אנשים אחרים לגמרי. יש להם אופי אחר, הם עיקשים, מרדנים וחמי מזג. מלבד ההורמונים שמתחילים להשתולל, גם הלחץ הסביבתי שמופעל על נער מתבגר לראשונה בחייו הוא דבר שמאד משפיעה על ההתמודדות הרגשית. אבל עם כל הלחץ, הורים יכולים להקל מאד על המצב הרגשי של ילדיהם אם ישכילו לפתח אצלם אורח חיים בריא של פעילות גופנית ותזונה נכונה.

תזונה נכונה בגיל ההתבגרות

ילדים בגיל ההתבגרות מפתחים נטייה להסתגר בחדרם ולתקשר פחות. תזונה נכונה היא תזונה שלא רק מחושבת על פי גיוון אבות המזון, אלא גם כזאת שנצרכת באופן תדיר. יש חשיבות עצומה לאכילה בשעות ספציפיות ובטווחים מסוימים. מלבד ההשפעה הרבה על ערנות, עיכול וחילוף חומרים, הרגלי אכילה משפחתיים בשעות מסודרות יכולים להשפיע לטובה על התקשורת על הנער המתבגר ולוודא שהוא יוצא מחדרו כל כמה שעות ושומר על איזשהו לוח זמנים עקבי. בכללי, ארוחות משפחתיות הן בדרך כלל בריאות יותר, מתוקף העובדה שבמהלכן פורשים יותר מיני מזונות בצורה חגיגית, והמגוון התזונתי גדל.

תזונה הוליסטית לימודי רפואה אלטרנטיבית

מכללת תילתן מציעה לימודי תזונה המשלבים בין המדע המערבי ותזונה הוליסטית. גיל ההתבגרות הוא גיל של שינויים פיסיולוגיים ורגשיים כאחד, והתזונה בהתאם צריכה לדבר אל הגוף ואל הנפש. למזונות שונים, כוחות אנרגטיים שונים וערכים תזונתיים שונים. מכללת תילתן לרפואה משלימה דוגלת בגישה כי תזונה נכונה בגיל ההתבגרות צריכה להיעשות מתוך התחשבות בחיבור גוף-נפש.