מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

תזונה נכונה בהנקה

תקופת ההיריון היא אחת מן התקופות המורכבות ביותר עבור גוף האישה וגוף האדם בכלל. מעטים המצבים בהם הגוף עובר כאלו שינויים דרסטיים בקצב זמן מועט כל כך. נשים בהיריון יכולות לעלות 10-15 ואף 18 ק"ג, ומלבד המשקל, השינויים ההורמונליים הם הקריטיים ביותר. הגוף מייצר חלב וחומרים נוספים שאמורים להזין את העובר וכל זרימת הדם משתנה. נשים רבות חוות תקופה נהדרת של צמיחת שיער בריאה ואיכותית על ראשן בתקופת ההיריון, אך שלושה חודשים לאחר הלידה סובלות מנשירה מוגברת. זהו רק סימפטום אחד מיני רבים לשינויים הורמונליים בין תקופת ההיריון לתקופה שאחריה, שיש להם השפעות פיסיות ורגשיות מהותיות.

תזונה נכונה בהנקה

התקופה שלאחר הלידה, הכוללת בתוכה את תקופת ההנקה, עלולה להיות כרוכה במכשולים פיסיים ורגשיים רבים איתן נשים צריכות להתמודד. אחת מן התופעות שמהן סובלות נשים רבות הוא רעב שכרוך בייצור הורמון פרולקטין, שחיוני לייצור חלב. כדי להתמודד עם הרעב, חשוב לשמור על תזונה מסודרת של שלוש ארוחות ביום וכשלוש ארוחות ביניים קטנות. התזונה עצמה, מלבד האיזון של ערכי הוויטמינים והמינרליים שצריך לשים עליו דגש, צריכה לקחת בחשבון גם את הפן הרגשי. נשים רבות חוות חרדה ודיכאון בתקופה שלאחר הלידה, ותזונה נכונה יכולה להקל משמעותית על ההתמודדות עם מצבים רגשיים. הנטורופתיה שמה דגש רב על כוחותיהם של מזונות שונים להשפיע על התודעה ולא מעטים המטפלים היום, שמשלבים בטיפולים תודעתיים ורגשיים תזונה ספציפית.

מכללת תילתן

תזונה נכונה בהנקה היא מן הדברים שחשוב לשים עליהם דגש רב בלימודי תזונה, ובמיוחד דגש על האלמנטים הרגשיים, החשובים לא פחות מההתמודדות עם השינוי הפיסי. מכללת תילתן לרפואה משלימה מעבירה קורס תזונה נכונה טבעית הוליסטית שנמשכים על פני שלוש שנים עם מיטב המרצים הבכירים בארץ.