מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

תזונה נכונה לסוכרתיים

הרפואה בימינו משתמשת בטיפולים תזונתיים עבור כמעט כל מחלה. המלצות מרופא לדבר אכילה אנחנו נשמע בנוגע לשפעת, קרון, מחלות לב ואף סרטן. ככל שהשנים עוברות גדלה המודעות לכוחה של התזונה ותפקידה העצום בשיקום הגוף, בייצוב המערכות ובסיוע למערכת החיסון לקבל על עצמה טיפולים כימיים מסוגים שונים. אחת מן המחלות שמשמעות התזונה בה היא מהחזקות ביותר, הינה סוכרת. אנחנו חיים בעולם של אוכל מתועש, רווי סוכרים, ורק בשנים האחרונות אנשים הבינו את הצורך להיפטר מהחומר הממכר הזה. כך התווספו לצריכה היומית תחליפי סוכר טבעיים מן הצומח, וחברות נדרשו לציין על עטיפת מוצריהן, אם קיים ריכוז גדול של סוכר במוצר.

תזונה נכונה לסוכרתיים

מלבד הטיפול התרופתי לחולי סוכרת, רוב ההתמודדות עם המחלה היא התמודדות שבמרכזה ביסוס אורח חיים בריא. מחקרים הוכיחו שאפילו ירידה קלה במשקל ופעילות פיסית מתונה משפיעות לטובה באופן דרסטי על סוכרתיים. אחת מאבני היסוד של חיים בריאים לבני אדם, ולסוכרתיים בפרט, היא איזון בתזונה שלנו. אכילה מכל אבות המזון, מכמה שיותר צבעי פירות וירקות. חולי סוכרת צריכים להקפיד עוד יותר על כמות הפחמימות שהם צורכים וסוגן, כגון פחמימות מורכבות בעלות אינדקס גליקמי יחסית נמוך- קטניות, שיבולת שועל וכדומה. אחת משיטות הטיפול האפקטיביות ביותר לסוכרת, מגיעה דווקא מתחום הגוף-נפש ברפואה הטבעית. מצבים נפשיים עלולים לגרום להפרשת הורמונים שיעלו את כמות הסוכר בדם ומומלץ לשלב מדיטציה, תרגילי נשימה וצמחי מרפא כדי להפיג מתחים נפשיים.

מכללת תילתן

תזונה נכונה לסוכרתיים נלמדת כחלק מן הקורסים של לימודי התזונה הטבעית. מכללת תילתן לרפואה משלימה היא מכללה המשלבת בתחומי הטיפול הנלמדים בה, גם ידע מן המדע המערבי וגם טכניקות מן הרפואה הטבעית בתחומים של תזונה, לימוד טיפול רגשי וטיפול פיסי.