מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

תזונה נכונה תפריט

תחום הקואוצ'ינג הוא תחום חדש יחסית בכל עולם הטיפול והייעוץ. ניתן למצוא היום קואוצ'רים מצוינים ומקצועיים עם תעודות הצלחה רבות, אך כמותם ניתן למצוא היום לא מעט חובבנים שלא למדו מספיק מענפיו השונים של תחום הטיפול. קואוצ'רים נשכרים לטובת אנשים פרטיים שרוצים להצליח במציאת זוגיות, קריירה וירידה במשקל, כמו גם בידי בעלי עסקים מצליחים שצריכים עזרה ביעוץ להתמודדות רגשית עם מצבי לחץ. יותר ויותר קואוצ'רים מבינים את ההשפעה של תזונה נכונה על הצלחה בבריאות פיסית כמו גם ההצלחה הרגשית והשפעותיה על מערכות היחסים.

תזונה נכונה תפריט

תזונה נכונה יכולה להשפיע רבות על התפקוד המוחי שלנו. יש משמעות רבה לצריכת החלבונים אל מול צריכות הפחמימות ומלבד מצבי קיצון שגורמי לחולי, אנחנו יכולים לראות גם הבדל מהותי בחיי היומיום בתקופות צריכה שונות. צריכה נכונה תשפיע על ערנות וחדות מחשבתית, כמו גם תפיג חרדה ולחץ דם גבוה. אכילה נכונה לדוגמה, תשתמש במרכיבי צבעים שונים מעולם הצומח. הצבעים השונים לא רק מסמלים את האסתטיקה המרהיבה של הטבע, אלא גם את המרכיבים הכימיים השונים שמשפיעים על הפיגמנטציה של פירות וירקות. כך לדוגמה, ירקות אדומים עשירים בליקופן, שהוא נוגד חימצון שבריא מאד למערכת הדם, ולעומת זאת המזון הצהוב (דגנים ותבלינים) משפיע רבות דווקא על מערכת העיכול. לצבעים השונים ישנן גם השפעות אנרגטיות שונות, ואיזון ביניהם בצורת מרקי ירקות או סלטים בצבעי הקשת, יכולים להשפיע רבות על איזון אנרגטי ורגשי.

מכללת תילתן

מסלול התזנה הנכונה של מכללת תילתן נלמד לאורך שלוש שנים במהלך התלמידים מתמקצעים בתזונה המשלבת בין המדע המערבי והרפואה המשלימה. כדי ליצור תזונה נכונה תפריט הוא מרכיב עיקרי, אך אליו מתווספות גם תיאוריות טיפוליות רבות אותן לומדים כחלק מלימודי תזונה, ביניהן לימודי נטורופתיה וצמחי מרפא.