מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

קורס - הנחיית מעגלים דינמיים וטכניקות פסיכודרמה - המסלולים הקרובים בתפוסה מלאה. אנא חייגו אלינו להרשמה למסלולים חדשים.

תאריך פתיחה
תאריך פתיחה
03/10/2017
מטרת הלימודים
מטרת הלימודים
מטרת הקורס היא להקנות כלים ומיומנויות של פסיכודרמה וללמוד כיצד להוביל תהליך טיפול בקבוצה וזאת באמצעות שילוב של תנועה, פעולה, שיקוף, קול, משחקי תפקידים ועוד. נלמד כיצד להנחות קבוצה ונגלה את העוצמה שיש לקבוצה בתהליך הריפוי
קהל יעד
קהל יעד
לקהל הרחב ולמטפלים מכל התחומים הקורס מתאים למטפלים מכל התחומים ולכל מי שמעוניין לשלב חוויה והגשמה עצמית ומקצועית בעבודה עם קבוצות מכל הסוגים. הקורס יכשיר אתכם כיצד להביא את המטופל להתמודדות טובה יותר עם מגוון של מצבים בחייו וכיצד לאפשר לו חשיפה וגילוי עצמי כפתח לשינוי.
תכנית הלימודים
תכנית הלימודים
בין הנושאים הנלמדים - יסודות הפסיכודרמה, הנחיית מעגלים דינאמיים בשילוב התערבויות. טכניקות פסיכודרמה ועקרונות הנחייה הוליסטיים. פסיכולוגיה של קבוצות ושלבי התפתחות של קבוצה. כלים ומיומנויות להבנה של תיאוריות וגישות שונות (יאלום, ביון, עוד..). Encounterניהול עימותים בקבוצה ככלי לצמיחה ושינוי.
נושאי הלימוד בקורס
נושאי הלימוד בקורס

יסודות הפסיכודרמה - מושגי יסוד בפסיכודרמה: דופק,חימום,כפיל,פרוטגוניסט,במה, כסא ריק ועוד. סוציומטריה, תרגול שימוש בכפיל, חילופי תפקידים, מפגש בין הפסיכודרמה הקלאסית לרוחנית.

הנחיית מעגלים דינמיים – למה אנשים מגיעים לקבוצות טיפוליות?, לכידות קבוצתית שלבים מעצבים בחיי קבוצה, מעגל דינאמי והתערבויות, חוויה כמשתתף במעגל דינאמי: לימוד מעמיק של יסודות הפסיכודרמה: דופק,חימום,כפיל,פרוטגוניסט,במה, כסא ריק, סוציומטריה, תרגול שימוש בכפיל, חילופי תפקידים. חווית תיאטרון פלייבק ככלי טיפולי תרפיה משולבת: מדיטציות, דמיון מודרך, תנועה, עבודה עם תת מודע, סוציומטריה, אומנות.

פסיכודרמה – חוויה לכל סטודנט של היותו פרוטגוניסט בפסיכודרמה בתהליך קבוצתי

משך הלימודים
משך הלימודים
26 מפגשים חד שבועיים בני 4 שעות אקדמיות