מכללת תילתן

לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

לימודי רפלקסולוגיה בארץ

רפלקסולוגיה היא שיטה לאבחון ולטיפול באמצעות כפות הרגליים, המבוססת על גירוי כוחות הריפוי הטבעיים של גוף האדם והמרצתם. כיום מוכרת הרפלקסולוגיה על ידי הממסד הרפואי, ככלי טיפול יעיל בעיות כרוניות רבות. כגון - דלקות אוזניים, בעיות מפרקים. או לחלופין בעיות עיכול ופריון וכיוצא בזאת. לימודי רפלקסולוגיה בארץ מוכרים על ידי הרפואה הקונבנציונלית במדינת ישראל, מזה מספר שנים. תחום זה היה הראשון שנכנס למרפאות הקונבנציונליות במסגרת רפואה משלימה של קופות החולים. במסגרת לימודי רפלקסולוגיה במכללת תילתן, נעניק לתלמידים הכשרה מקצועית שתסייע להם בהבנת כללי היסוד בתחום ולקראת סיום הלימודים אף יתנסו בעצמם בטיפול רפלקסולוגי בעזרת כל הכלים והידע שרכשו במהלך הלימודים.

אינפורמציה חשובה על לימודי רפלקסולוגיה בארץ

ניתן ללמוד רפלקסולוגיה במסגרת לימודי רפלקסולוגיה בארץ, בשפע רב של מכללות וסמינרים לרפואה משלימה. בתי ספר לרפואה הוליסטית, קורסים פרטיים, ועוד. הגוף האחראי על הפיקוח ללימודי רפלקסולוגיה הינו איגוד הרפלקסולוגים הישראלי. תכניות לימוד, אשר עברו את אישור האיגוד, מוכרות לצורך מתן אסמכתא לסטודנטים להפוך לרפלקסולוגים מן המניין. לשם כך, חשוב לוודא שמסלול הלימודים, אותו בוחרים, לשם תעודת רפלקסולוג, עבר את אישור איגוד הרפלקסולוגים.

ממה מורכבת תכנית הלימודים של לימודי רפלקסולוגיה בארץ?

לימודי רפלקסולוגיה בארץ מספקים את הבסיס התיאורטי, המעשי וההוליסטי של תחום הרפלקסולוגיה. לימודי רפלקסולוגיה מונחים על ידי חשיבה והבנה שגוף ונפש אחד הם, והקשר ביניהם בלתי ניתן להתרה. כמו כן, הנחת יסוד נוספת וחשובה היא, שלגוף האדם יכולות לרפא את עצמו. תכנית הלימודים כוללת גם תכנים שקשורים בתהליכי הבראה ושיקום, תהליך טיפולי ושילוב של השקפה קונבנציונלית והוליסטית על הגוף ומצבו. במסגרת הלימודים לומדים לאבחן מחלות ובעיות, וכן מבני אישיות דרך כפות הרגליים. שיטות מגע ונקודות לחיצה שונות לריפוי. הלימודים עצמם מתקיימים בין שנתיים לשלוש שנים, עד לקבלת תעודת רפלקסולוג, שיכול לאבחן ולטפל. במכללה קיים גם קורס רפלקסולוגיה קצר בן כמה חודשים שמלמד את הבסיס בתחום אך לא מספיק מפורט ומקיף בשביל זיהוי מחלות כרוניות ומצבים נפשיים וטיפול בהם.

רק במכללת תילתן תקבלו הכשרה מקיפה,

קיימים מרכזי לימוד ומכללות עבור לימודי רפלקסולוגיה בארץ רבים. אולם, אחת המכללות המובילות בתחום היא מכללת תילתן, אשר מכשירה את מטפליה ובוגריה על הצד הטוב ביותר. תכנית הלימודים בתילתן היא תכנית לימודים מקיפה ומעמיקה. תוך כדי שימת דגש על כל הפרטים והחומר הנלמד, בליווי של צוות מקצועי ביותר.