מכללת תילתן

לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

קורס לאכילה רגשית

מעט בדומה לקורס לימודי טיפול רגשי, בקורס אכילה רגשית נלמד מה הקשר בין עולם הרגש שלנו, מי אנחנו ואיך אנו חווים ותופסים את חיינו, להרגלי האכילה שלנו. ההנחה היא שאכילה רגשית המובילה להשמנה ובעיות בריאותיות אחרות לעיתים נעוצה במצב המנטלי, האנרגטי, הפיזי והרגשי שלנו. 

הקורס מיועד לסטודנטים במגמות פסיכותרפיה (החל משנה שנייה), נטורופתיה, תזונה, וכל מי שהוא מייעץ תזונה או מטפל. הייחודיות של הקורס היא שהוא משלב בין סדנה להרצאה, במטרה לתת לסטודנטים להתנסות בתהליך הריפוי שאותם הם בסוף אמורים להקנות למטופלים שלהם. כך, המטפל שעבר את התהליך בעצמו יהיה יותר כשיר ומיומן להעביר את מטופליו תהליך עמוק, משמעותי וטרנספורמטיבי. הכלים הטיפוליים שילמדו בקורס לימודי תזונה טבעית מגיעים ממגוון מסורות רוחניות ואלטרנטיביות על מנת לתת לסטודנטים חווייה עשירה ועמוקה כמה שיותר.

תכני הקורס

הקורס מכיל תכנים רבים ומקיפים על נושאים רבים המקשרים בין  מצבנו הרגשי לתזונה שלנו. מקצת מהנושאים האלו: מהי אכילה רגשית, מקורותיה והדרך בה היא משתחזרת בין דורות; שיפור מערכת היחסים שלנו עם הגוף דרך קבלה ופיוס; איך חיידקים בגופנו קשורים לאכילה; דימוי גוף, וכיצד אנו תופסים את גופנו בדרך המשפיעה על רווחתנו הנפשית; הייחוד של הקשר בין נשיות למזון; שינוי דפוסי אכילה ושימורם לאורך זמן; זיהוי המשאבים הפנימיים שלנו וגיוסם ליצירת שינוי והתמדה בו; חיבור לגופנו דרך תנועה; למידה דרך הצגת מקרים; ועוד תכנים רבים נוספים.

לסיכום, קורס לאכילה רגשית מקנה ידע עיוני ומעשי איך לנתק את הקשר המזיק בין מצבנו הרגשי להחלטות תזונתיות, ומכשיר מטפלים דרך התנסות אישית ולמידה אקדמית מעולה על ידי מיטב המרצים בארץ. מכללת תלתן נמצאת בחוד החנית של הכשרת אנשי מקצוע מעולים ובעלי כלים מועדכנים ויעילים לשפר את איכות חייהם של המטופלים שלהם.