מכללת תילתן

לימודי רפואה משלימה

לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

קורס לעיסוי תינוקות ונשים הרות

ההרשמה בעיצומה ל 13/11/23  ימי ב' 17:30-20:30

סדנא לעיסוי תינוקות - פתוחה לקהל הרחב!  סדנא לעיסוי נשים הרות - פתוחה למטפלים במגע, דולות ומלוות התפתחות 

מדוע התינוק זקוק לעיסוי?

כשנולד תינוק הוא כבר אדם בן תשעה חודשים שיש לו חושים וקשרים נפשיים וגופניים. קליטתו של התינוק ברובה היא בלתי אמצעית, ועל כן הדרך הקצרה אך גם הבטוחה והיעילה ביותר היא באמצעות מגע פיזי חם ואוהב. העיסוי כאמנות הריפוי הקדומה ביותר והזמינה ביותר. וכאומנות קלה ללמידה ויישום תשדר לתינוק אהבה, תמיכה, חום וביטחון אשר ישפיעו על התפתחותו הגופנית, המוטורית והשכלית. העיסוי עוזר להרפות מתחים, ומקל על כאבי בטן, גזים ועצירות, כמו כן מחזק מערכת עצבית, וחיסונים לתינוק.

עיסוי נשים בהריון

גוף האישה ההרה עובר שינויים עצומים במהלך ההיריון. הסתגלות הגוף למצב החדש גורמת לעיתים לחוסר נוחות ואפילו מצוקה בעיקר במערכת שרירי הגב התחתון והרגליים. בתקופת ההיריון כשמאד לא מומלץ להשתמש בתרופות או משככי כאבים יכול לבוא העיסוי כפתרון זמין, נוח ובטוח לאותן בעיות נפוצות, ולהרגיע ולהרפות את השרירים בעיקר לקראת מאמץ הלידה, מאפשר לאישה לישון טוב בלילה, מרגיע את העובר, מקל על פחד מפני הלידה.

וישנו גם הליווי בעיסוי שניתן בחדר הלידה, ולאחר הלידה לצורך חיזוק.

נושאי הלימוד:

חשיבות המגע והסיבות לעיסוי וטיפול בתינוקות.

כללים בטיחותיים, מערכת החיסון והעיכול, לימוד אודות מערכת הנשימה, דרכי הטיפול בבעיות כגון: עצירות, שלשול, חום וכו'

שימוש בשמנים, זמן העיסוי, איסורים והגבלות.

טכניקות עיסוי לתינוק – לימוד תנועות העיסוי: תיאורטי ומעשי.

טיפול במצבי מחלת התינוק באמצעים נוספים בנוסף לעיסוי: ארומתרפיה,צמחים.

עיסוי האישה ההרה תיאורטי ומעשי, זמן העיסוי, שימוש בשמנים.

התוויות נגד בעיסוי אישה הרה, טכניקות להקלה בשעות לידה, ולאחר הלידה.

תשאול ובירור לפני טיפול בנשים בהריון.

שינויים המתרחשים בגוף האישה ההרה.

תופעות שכיחות בזמן ההיריון.

כיצד לעסות אישה הרה.

מבנה הקורס:  7 מפגשים כל מפגש 4 שעות אקדמיות.

מנחה הקורס : חלי סוויסה

אנשים מכל הסוגים הולכים בימינו לעשות עיסויים. אם לצרכים רפואיים, אם לצורכי הנאה או לצורכה הפגת מתח נפשי. ניתן לראות במכונה העיסוי והקליניקות השונות ילדים, נערים, מבוגרים וקשישים הנהנים משיטות העיסוי השונות. כשאנחנו מדמיינים עיסוי אנחנו מדמיינים מיטות עיסוי, שמנים, טכניקות שונות לעיסוי באמצעות הידיים או באמצעות מכשור מכני. טיפולי העיסוי הפכו כל כך פופולריים שהיום ניתן למצוא עיסויים בבתי אבות, בקופות החולים ובבתי החולים. מכל הדברים שניתן לדמיין לגבי עיסוי, ישנו אולי דבר אחד שרבים לא יודעים, והוא שקיים עולם טיפולי של עיסוי לתינוקות ולנשים הרות.

קורס עיסוי תינוקות ונשים הרות

שלב הינקות הוא שלב מהותי בהתפתחותו של אדם. מחקרים רבים מן הפסיכולוגיה המודרנית מצביעים על קשרים שבין דפוסי התנהגות אישיותיים, לאירועים וחוויות להם היו עדים בני האדם בתקופת ילדותם וינקותם. גם אם איננו מסוגלים לזכור דברים רבים משנותינו הראשונות, אותו מידע שאנחנו צוברים בגיל זה, ואף בהיותנו עוברים בבטנן של אימהותינו, נשמרים בתת המודע שלנו ומשפיעים עלינו מאוחר יותר לכל החיים. אחד מן הדברים החשובים בהתפתחותו של ילד הוא מגע אנושי, המשפיע רבות על שיפור היכולות המוטוריות והקוגניטיביות, על הפגת חרדות ויכולת להתמודד עם המציאות, וכן מסייע בבניית יכולות תקשורת גבוהות אצל הילד. עיסוי תינוקות, וכן עיסוי נשים הרות, מסייע באלמנטים הללו אצל העובר והתינוק, וכן מסייע לנשים הרות להתמודד עם ההשפעות הנפשיות והפיזיות של ההיריון והלידה.

מכללת תילתן לרפואה משלימה

תחום עיסוי התינוקות הוא תחום עדין מאד שמצריך הכשרה מקצועית וכללי זהירות מחמירים. קורס עיסוי תינוקות ונשים הרות במכללת תילתן הוא קורס המכשיר מטפלים להסמכה טיפולית מקצועית מיוחדת. הקורס מתבצע במתכונת של שבעה מפגשים בני ארבע שעות אקדמיות.