מכללת תילתן

לימודי רפואה משלימה

לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

קורס דיקור סיני

מועד פתיחה שנה א':   2/11/23 ימי חמישי מ 17:30 עד 21:00

מועד פתיחה שנה ב': 30/10/23 ימי שני מ 17:30 עד 21:00

כאשר שומעים את המונח קורס אקופונקטורה כאשר שומעים את המונח " רפואה סינית ", רבים חושבים מיד על שיטת הדיקור במחטים הלא היא האקופונקטורה.

יסודותיה, בסיסה ומוצאה של הרפואה הסינית הם מטפיזיים ולא מיסטיים. 

הגישה המסורתית שמה דגש לא רק על האינדבדואל אלא על הרמה הכוללת ביותר של יחסי הגומלין בין האדם וסביבתו.
ברפואה סינית , נקבעת בריאותו של האדם על פי האיזון וההרמוניה של סביבתו הפנימית. 

מחלה פורצת בגוף כשהסביבה הפנימית לקויה, והתהליכים הרגילים הפועלים להחזרת האיזון וההרמוניה אינם מסוגלים להתמודד עם הבעיה. 
התיאוריה בדבר ההרמוניה הפנימית, המתבטאת בעקרונות היין-יאנג וחמשת היסודות, מבוססת על שמירת האיזון בין השפעות שונות ומנוגדות זו לזו. 
אם קיים מצב של חוסר אנרגיה או עודף אנרגיה, הסביבה הפנימית נפגעת. 
ההרמוניה והאיזון תלויים גם בזרימה שוטפת ורצופה של הצ'י (אנרגיית החיים). 
הצ'י אחראי לתפקוד התקין של כל התהליכים הרוחניים, הנפשיים והגופניים. הוא זורם בנתיבים המוכרים בשם: מרידיאנים. 
המרידיאנים יוצרים מעגל המקשר בין כל חלקי הגוף ומתחבר אל איברים הפנימיים. 


*לתנאי המבצע לחצו כאן.

השיטה הרפואית הסינית המלאה כוללת שימוש בצמחי מרפא, תזונה אוריינטלית, טווינה (עיסוי סיני), שיאצו, מוקסה, כוסות רוח, טאי צ'י דיקור סיני (אקופונקטורה). 
אקופונקטורה היא שיטת דיקור סיני המושתת על דיקור הגוף במחטים. תורת ריפוי זו שולטת בארצות המזרח הרחוק כבר למעלה מ- 4000 שנה. 

עד 1971 לא ידע המערב על קיומה של שיטת ריפוי זו, אך המצב השתנה מאד בעשרים השנים האחרונות ומס' הרופאים והמטפלים השולט בתורת האקופונקטורה הוא גדול. למרות זאת קיימת הנטייה ברפואה המערבית להסתייג ואף לפסול את האקופונקטורה קשה לה עדיין לרפואה הקונבנציונאלית, לקבל תיאוריות שאין לה הכלים לבדוק אותן. אי לכך מותר לה לתת מעט קרדיט לרפואה, אשר לה 4000 שנות ניסיון בחלק נכבד מאד מאוכלוסיית העולם. כאשר ראתה הרפואה המודרנית, שקיימות הצלחות תרפויטיות לא מעטות ומגוונות בחלקה של האקופונקטורה, וגם בתחומים שהיא עצמה לא יכלה להם, נערכו על ידה מחקרים אשר מצביעים על אפקטים פיזיולוגיים רבים שיש לאקופונקטורה- הן על חיות מעבדה והן על האדם. אולם מעבר לתיאוריה היפה, מה בעצם קורה "תכלס"? למה גורמת דקירת מחט במקומות לעיתים משונים ומרוחקים מאזור הכאב או ממוקדי הבעיה? 

למרות שאין מחדירים חומרים "כימיים" או אחרים באמצעות המחטים, הוכיח המדע המודרני באמצעות ניסויים מבוקרים כי חלים שינויים נוירו פיזיולוגיים רבים כריאקציה לגירוי נק' האקופונקטורה . קיימות השפעות על מע' העיכול, הדם העצבים, השתן, המערכת ההורמונאלית, פריוןאקופונקטורה אינה רק אמצעי להקלה מפני כאבים. היישומים שלה רבים, והיא מטפלת במחלות הפוגעות בגוף כולו כאורגניזם. 

ניתן לעשות בה שימוש בטיפול במחלות כרוניות ובדלקות, הן אצל ילדים והן אצל מבוגרים. 

קורס דיקור סיני מלווה בקבלת תקצירים מודפסים של נושאי הלימוד, תרשימי מרדיאנים ונקד' דיקור סיני. במהלך השיעורים נשתמש במודלים שונים להמחשה ונתרגל בזוגות אבחונים וטכניקות טיפול .

משך הלימודים: שנתיים מלאות

כל שנה מורכבת מ 40 מפגשים כל מפגש בן 5 שעות. קורס חובה-אנטומיה פיזיולוגיה פתולוגיה. 

מנחי הקורס:ד'ר יוסי בן חיים