מכללת תילתן

לימודי רפואה משלימה

לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

קורס טיפול בטראומה

קורס פסיכודרמה אינטגרטיבית ממוקדת טראומה למטפלים
סקירה תיאורטית ופרקטיקה פסיכודרמטית
מרצה: נילי להב

 ימי ד' מ 17:30 עד 20:30
מבנה הקורס: 14 מפגשים אחת לשבוע, כל מפגש בן 4 שעות אקדמיות (3 שעות מלאות)

"האירועים הטראומטיים מעמידים בספק יחסי אנוש בסיסיים. הם קורעים קרעים בקשרי משפחה, חברות, אהבה וקהילה. הם מנפצים את מבנה העצמי, שמגובש ומקוים מתוך יחס אל הזולת. 
הם חותרים תחת מערכות האמונה המעניקות משמעות לחוויה האנושית.  "הם מערערים את אמונת הנפגעים בסדר טבעי או אלוהי וקולעים אותם למשבר קיומי. "   (מתוך הספר "טראומה והחלמה" –ג'ודית לואיס הרמן, הוצאת עם עובד 2011)
טיפול בפסיכודרמה מזמין את האדם הנושא פציעה נפשית על רקע טראומטי, להתבונן בדפוסים  שהתפתחו בעקבות הטראומה ובבחירות שעשה בחייו בעקבותיה.
באמצעות ארגז כלים פסיכודרמטי שמועשר ברפואה שמאנית, על ידי שימוש ולימוד טכניקות מעולם המשחק והתיאטרון , נרחיב את האפשרויות להתבונן ולהתנסות בתגובה חדשה למצב ישן , נמתח יריעה רחבה ובטוחה לאדם ששואף לשפר את  איכות חייו ולהוביל אותם בעצמו אל דרך חדשה.
הקורס מתאים ל: 
מטפלים באומנות, בפסיכותרפיה, בפסיכודרמה, אנשי חינוך, הוראה וחינוך מיוחד, אנשי צוות במוסדות טיפוליים, בתחום בריאות הנפש , עו"ס , יועצות חינוכיות ועוד.

תיאור הקורס :
הקורס מהווה זווית חדשה /כלי עצמתי נוסף למטפלים (אינו מחליף תכניות הכשרה או הסמכת מטפלים)
- תהליך הלמידה ישלב התנסות חווייתית בהנחיית וינייטות פסיכודרמטיות להעלאת וחשיפת תכנים משמעותיים העולים מתוך העבודה הקלינית של המטפלים.
- הסטודנטים יתנסו בהצגה של תיאורי מקרה וניתוחם בכיתה כתהליך לימודי להתמודדות עם האתגרים בשדה הטיפולי.
- הלמידה תשלב התנסות חווייתית בה ייקחו חלק כל הסטודנטים ותכלול קריאת חומר תיאורטי, שישמש כבסיס לניתוח מעמיק של החוויה.

נושאי הקורס :
- הכרות עם מושגי יסוד מעולם הטראומה.
- סקירה תיאורטית , רקע, מאפיינים אפידמיולוגיים ומידע  וכלים בהתמודדות בזמן אמת בתחום הפגיעות המיניות.
- מבוא לטקסי ריפוי שמאניים.
- הכרות מעמיקה עם טכניקות טיפוליות מעולם הפסיכודרמה והשמאניזם , הכרות עם יתרונות כל גישה ומאפייניה וכיצד נכון להטמיע ולשלב בשדה הטיפולי.
*בסיום הקורס תוענק תעודת השתתפות 

על המרצה נילי להב:
נילי היא מטפלת ומנחה ותיקה בעלת אינטואיציה חדה וניסיון עשיר שעוסקת בתחום מעל לעשור ומלווה את ההדרכה לסטודנטים לפסיכודרמה בשנת ההתמחות במכללת תילתן.
את דרכה החלה בלימודי חינוך מיוחד ותיאטרון, ומשם באופן טבעי פנתה לתחום הפסיכודרמה, אותו למדה בביה"ס לפסיכודרמה אנאליטית- מכון כיוונים. לאורך דרכה עסקה בתחומים רבים ומגוונים. בעבודתה הקלינית היא מטפלת פרטנית בילדים נוער ומבוגרים. כמו כן מנחה לאורך השנים קבוצות פסיכודרמה במגזרים השונים ,בקרב אוכלוסיות מגוונות בארץ בעולם. 
לאורך השנים התמחתה בטיפול ממוקד בטראומה, כאשר את הכשרותיה רכשה בתכנית לטיפול בטראומה של אוניברסיטת תל אביב, ובמקביל העמיקה באפיקים נוספים ולמדה בתכניות הכשרה שאמאניות שונות, בישראל ובחו"ל. כיום היא משלבת בעבודתה הקלינית כלים וגישות ממזרח ומערב, וחולקת מנסיונה העשיר והייחודי עם סטודנטים בתכניות הכשרה שונות בישראל ובחו"ל.
מחירים: לסטודנט/ בוגר של תילתן: 2,800 ₪ / לקהל הרחב: 3,500 ₪