מכללת תילתן

לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

קורס ליצנות רפואית - קורס זה מתקיים רק בקמפוס החרדי, נשמח לעדכן באם יהיו שינויים

תאריך פתיחה
תאריך פתיחה
23/11/2017
מטרת הלימודים
מטרת הלימודים
העיסוק בליצנות רפואית בבתי חולים החל ב 1986 בארה"ב ע"י מייקל כריסטנסן שאמר " אם החולים לא יגיעו לקרקס, הקרקס יגיע אליהם". תפקידה של הליצנות הרפואית היא לטפל בנפש החולה ולהסיח את דעתו מהכאב ומהפחד. הליצנים משתמשים בכלים כמו צחוק, הומור, קסמים, סיפורים, צבעים, בלונים ועוד
קהל יעד
קהל יעד
היופי בליצנות רפואית שהיא מתאפשרת כמעט עבור כל אחד ללא מאפיינים של גיל, מין, אופי, מעמד, עיסוק וכו'...
תכנית הלימודים
תכנית הלימודים
מסיימי הקורס לוקחים איתם כלים רבים לחייהם הפרטיים אותם ניתן ליישם גם בעבודה כליצנים רפואיים.תעודה: למסיימים בהצלחה את הקורס, תינתן תעודה של מטפל בליצנות רפואית מטעם מכללת תלתן.
נושאי הלימוד בקורס
נושאי הלימוד בקורס
גילוי ובניית הליצן האישי ודמותו. מהות הליצן בלהיות בתוך השקט הפנימי. התבוננות אקטיבית. שפת הליצן, ג'יבריש. תרגול הקול. עבודה עם הפנים והגוף, מימיקה ותנועה. משחקים והפעלות. תרגילי חימום, תרגילים ומשחקים משעשעים. משחקי תיאטרון ודמיון. עבודה עם אף אדום. המסכה הקטנה. משחקי אלתור (אימפרוביזציה). שפה, שיחה ותנועה. עבודה עם פרטנר (בן זוג). תקשורת בינאישית, מילולית ולא מילולית (פנטומימה). תרגילי שיחה. חשיבה, התייחסות, ראייה והתבטאות דרך ההומור.המסכות של החיים.עבודה עם רגשות שונים. הצחוק בחיינו. תרגול ואימון צחוק בלתי תלוי. שימוש באביזרי ליצן. קסמים, בלוני צורות, ג'אגלינג. בניית ביגוד, תלבושת ליצן. איפור ליצנים. הבנת החולה, המאושפז והמטופל. דרכי עבודה עם חולים שונים. מאפייני גיל ומצב. הליצן המשמח והליצן המטפל. הבנת הצוות הרפואי, שילוב ועבודה איתו. מה מותר ומה אסור בבית החולים. בנוסף, לקראת סיום הקורס, הסטודנטים יתנסו בשלושה מפגשים (מתוך סך 16 המפגשים בקורס) בבית חולים (התנסות מעשית) בליווי צמוד של מנחה הקורס, מתי סידס.
משך הלימודים
משך הלימודים
16 מפגשים בני 5 שעות אקדמיות. כמו כן, ניתן לשלב 4 מפגשים נוספים של יוגה צחוק כאשר כל מפגש הוא 5 שעות אקדמיות נוספות. מנחה מתי סידס – מורה, מדריך ומנחה ליצנות רפואית ויוגה צחוק. ליצן רפואי מזה כ- 10 שנים. בעל ניסיון עשיר ומגוון במחלקות השונות החל ממחלקת הילדים דרך מרפאות ועד אשפוזי יום. כמו כן, בעל ניסיון רב ומגוון בעבודה וטיפול מול חולים ומאושפזים מאוכלוסיות שונות.