מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

טיפול אוסטאופתיה

טיפול אוסטאופתיה נראה לכאורה כמו טיפול פיזיותרפיה או עיסוי סטנדרטי, למי שלא מסתכל לעומק בדרכים בהן אוסטאופתים מעבירים את טיפוליהם. להבדיל מן הפיזיותרפיה המערבית, המחפשת מענה ממוקד לבעיה ספציפית, האוסטאופתיה לעומתה היא גישה הוליסטית שמאבחנת היבטים שונים ומנסה לטפל במטופל ולא בחולי ממנו הוא סובל. לעיתים, בעיות מפרקים או גב עלולים בכלל להיות תגובה של הגוף לבעיה תודעתית ורגשית עמוקה יותר, שהיא השורש והמקור לחוסר היכולת של הגוף לרפא את עצמו. מן הטכניקות השונות ניתן למצוא עיסוי לימפטי (שקדם בכמה עשרות שנים למשאבות לימפטיות), טיפולי מהירות גבוהה לזמן קצר, טיפולי מתח נגדי של שחרור נקודות מתח ועוד.

ההיסטוריה של האוסטאופתיה

האוסטאופתיה נוסדה לפני כמאה וחמישים שנה, בשנת 1874 במיזורי שבארה"ב. ד"ר אנדרו טיילור סטיל, רופא עם שלושים שנות ניסיון, מזהה כי השיטות הקונבנציונאליות לטיפול ממוקד, לא מצליחות לתת מענה לבעיות רבות איתן מגיעים אליו מטופלים. הוא מתחיל לגבש שיטה שלימים תהיה מזוהה עם הרפואה ההוליסטית ובשנת 1892 מייסד את בית הספר הראשון לאוסטאופתיה. במשך מספר עשורים האוסטאופתיה נחשבה לכת על ידי המדע המערבי שלא היה מוכן לקבל את השיטה שערערה על שליטתו המוחלטת בעולם הרפואי, ורק בשנות השישים היחס לשיטה השתנה. מאז ועד היום השיטה עברה עוד שכלולים רבים על ידי מטפלים מכל הקשת הרפואית שאימצו את הטכניקות הרבות והחלו ליישם אותן לפרקטיקות שונות.

בית הספר לאוסטאופתיה קוסמן

טיפול אוסטאופתיה בישראל הפך בשנים האחרונות מאד פופולרי. בית הספר ללימודי אוסטאופתיה קוסמן הוא מבתי הספר הראשונים בישראל שהעמידו סטנדרט בינלאומי ברמת ההכשרה, בהתאם לתקן האירופאי של איגוד האוסטאופתים- FORE. בית הספר עובד בשיתוף מלא עם מכללת תילתן לרפואה משלימה שנחשבת היום לאחד ממוסדות הרפואה ההוליסטית המובילים בישראל.