מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

לימודי פסיכותרפיה

פסיכותרפיה הוא תחום רחב למדי ששורשיו מתחילים עוד בימי קדם. רבים נוטים לייחס את תחילתה של הפסיכותרפיה עם מחקר הפסיכואנליזה של פרויד, אך למען האמת, פסיכותרפיה הוא תחום שמשלב בתוכו טכניקות שהיו ידועות ברפואת המזרח כבר שנים. פסיכולוגים רבים היום נוטים להשתמש בטיפולים קוגניטיביים שונים כגון CBT ומיינדפולנס, ואלה הן שיטות שמקורן במדיטציות, רבות מהן ברפואה הסינית וההודית. פסיכותרפיה הוליסטית היא שיטה המשלבת גם מהגישות המערביות וגם מן הגישות ההוליסטיות ותופסת את האדם כשלם, כסך של רגשותיו, גופו וסביבתו והקשרים ההדדיים בין כל האלמנטים המרכיבים אותו.

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית

מכללת תילתן לרפואה משלימה מציעה את אחד מקורסי הפסיכותרפיה המקצועיים והמעמיקים ביותר בישראל. עם תוכנית תלת שנתית הכוללת תיאוריה ופרקטיקה בטכניקות כגון CBT, פסיכו-קיברנטיקה, טיפול בתנועה, טיפול בציור לילדים ומבוגרים ופסיכודרמה, התלמידים מקבלים כלים רבים מענפים שונים שישרתו אותם בטיפוליהם העתידיים. הלימודים כוללים סטאז' הכולל טיפול במבוגרים המתמודדים עם מצוקות נפשיות, ואת פרויקט "הוליסטיקיד" הראשון והיחיד מסוגו בישראל הרשום כחלק ממאגר התוכניות של משרד החינוך, שתכליתו היא טיפול בילדים ונוער בבתי ספר תוך שילוב הדרכת הורים וצוות החינוך. הלימודים כוללים גם אלמנטים נוספים מן הרפואה המשלימה, כגון לימוד פרחי באך, רפלקסולוגיה, הילינג, דמיון מודרך, תמציות טבעיות וצמחי מרפא.

מכללת תילתן לרפואה משלימה

המכללה נוסדה לפני כשני עשורים על ידי ד"ר מ. יעקבסון- מילטון כשבמטרתה להכשיר את דור מטפלי העתיד של הרפואה המשלימה. למכללה שלושה קמפוסים, אחד בתל אביב ואחד בחיפה, ועוד קמפוס חרדי לנשים בלבד השוכן בתל אביב גם כן. מלבד לימודי פסיכותרפיה ניתן למצוא עוד תחומים רבים ומרתקים כגון לימודי נטורופתיה, לימודי עיסוי, לימודי דיקור קוסמטי ולימודי תזונה טבעית הוליסטית.