מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

לימודי רפואה משלימה

לימודי רפואה משלימה הפכו מאד פופולריים בשנים האחרונות. ככל שהמדע הולך ומתקדם, דווקא עולה המודעות להנחות יסוד שהרפואה האלטרנטיבית החזיקה בהן אלפי שנים. עולם הטיפול הולך ומתכוונן לכדי תפיסה שלמה שבפעמים רבות הטיפול הנכון הוא טיפול במטופל, ולא בחולי. טיפול בסימפטום נקודתי הוא לא מספיק כדי לפתור בעיה עמוקה ושורשית המצויה בקשר של הגוף, הנפש והרוח, והניסיון להפריד ביניהן לא נותן מענה מספיק למטופלים רבים. כך, במקביל לאורתופדים ופיזיותרפיסטים, קופות החולים ויחד איתן גם המטופלים, שמו את מבטחם אצל נטורופתיים, מעסים בעיסוי שבדי, מדקרים סיניים ורפלקסולוגים. משנה לשנה אנחנו יכולים לראות יותר ויותר ענפים מן הרפואה המשלימה שנכנסים לסל הביטוחים של הרפואה הקונבנציונאלית.

לימודי רפואה משלימה במכללה

כשם שעולם הטיפול ההוליסטי התפתח כל כך, באופן דומה, גם עולם ההכשרות רק הולך וגדל. הצורך במטפלים נוספים לא קטן, ויותר אוניברסיטאות, מכללות ובתי ספר ללימודי תעודה מכירים בצורך בהכשרה למקצוע שנהפך כל כך משמעותי וחשוב בחברה שלנו. ישנם לא מעט סמינרים פרטיים והרצאות בפסטיבלים, אך מי שרוצה ללמוד באופן מעמיק שבאמת ייתן לו כלים לטפל באנשים ובבעיותיהם. מדובר במקצוע חשוב מאד שעבודה רשלנית בו עלולה להוביל לתוצאות שליליות למדי. כשם שאנחנו צריכים ללמוד הנדסה כדי להיות מהנדסים, או משפטים כדי להיות עורכי דין, מי שברצונו להיות מטפל צריך לזכור שהכשרה אמיתית היא הכשרה שמעמיקה בידע התיאורטי, משלבת סטאז' רציני וכוללת מבחנים להבנת הרמה ושיפור הידע.

מכללת תילתן לרפואה משלימה

מכללת תילתן הוקמה לפני כשני עשורים והיום נחשבת לאחת המכללות המובילות בישראל להכשרת מטפלים ברפואה אלטרנטיבית. הקורסים במכללה כוללים לימודי עיסוי רפואי ולימודי רפלקסולוגיה, קורס צמחי מרפא, נטורופתיה, קורס דיקור סיני ולימודי פסיכותרפיה הוליסטית.