מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

קורס עיסוי לימפטי

עולם העיסוי הוא עולם רחב מאד שהתפתח במשך אלפי שנים בתרבויות רבות על הגלובוס. במדע המערבי התפתח העיסוי הרפואי המתייחס לכל שריר כיחידה נפרדת, וברפואה המשלימה התפתחו מגוון עיסויים שונים כגון עיסוי שבדי שתופס את הגוף באופן הוליסטי ושלם יותר. היום כבר לא ניתן למצוא אתלטיים וקבוצות ספורט מקצועניות שאין להם מעסים מכל גישות העיסוי הרבות. אנשים משתמשים בעיסויים לצרכים שונים, למניעת פציעות, טיפול בפציעות, טיפול במחלות כרוניות ואף כחלק מטיפול רגשי תודעתי. אחד מן העיסויים שהפך פופולרי בשנים האחרונות הוא העיסוי הלימפטי.

קורס עיסוי לימפטי

עיסוי לימפטי, או בכינויו הנוסף "ניקוז לימפטי", הוא עיסוי שפותח בגרמניה ומטרתו לנקז את הנוזלים שמקורם בלימפה ומצטברים בין התאים והרקמות ועלולים ליצור בצקות. תוך לחיצה על הגוף באמצעות עיסוי או מכשור ספציפי, קצב זרימת הנוזלים בגוף מואץ והנוזלים הלימפטיים מנוקזים ומוחלפים בידי נוזלים בריאים יותר. בעיסוי לימפטי מטופלים אנשים שסובלים מפציעות, אנשים הלוקים בסוכרת, אנשים המתמודדים עם תופעות לוואי כתוצאה מטיפולי כימותרפיה ואנשים הסובלים ממתח נפשי גבוה. לרגשות שלנו יש השפעה עצומה ולחץ כמו גם חרדה עמוקה, עלולים לגרום לשינוי בחילוף החומרים, בלחץ הדם שלנו ולתגובות פיסיולוגיות נוספות. קורס עיסוי לימפטי במכללת תילתן נעשה כחלק מלימודי עיסוי רפואי המתבצעים על פני ארבעים וחמישה מפגשים מעשיים ועוד עשרים ושמונה מפגשים של לימודי פיסיולוגיה ואנטומיה. בקורס נלמדות עוד שיטות עיסוי רבות מגישות מערביות והוליסטיות כאחד.

מכללת תילתן לרפואה משלימה

קורס עיסוי לימפטי הוא רק קמצוץ מהכשרות הטיפול הנלמדות במכללה. מזה עשרים שנה שהמכללה מכשירה את המטפלים המקצועיים ביותר בארץ ברפואה משלימה בתחומים של תזונה טבעית, פסיכותרפיה, דיקור סיני, עיסוי, רפלקסולוגיה וצמחי מרפא תוך מתן דגש על שילובן של טכניקות מן המדע המערבי והרפואה הסינית.