מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

תזונה נכונה לצמחונים

אולי אחת מהמהפכות החשובות ביותר שפקדו את העולם בשנים האחרונות היא המודעות לצמחונות וטבעונות. הן מבחינה מוסרית, והן מבחינת המשמעות של תעשיית הבשר על הרס העולם וההתחממות הגלובלית, מהפכת הצמחונות תרמה רבות לדרך בה אנחנו תופסים את הצריכה היומיומית שלנו, גם במובן של שימוש במוצרים אקולוגיים- הפחתת קשים, שקיות בד וכו'. אחד הקולות הראשונים שהתנגדו, היו דווקא מן הרפואה ומן הספורט. מומחים שונים טענו כי אנחנו צריכים לצרוך בשר על מנת לשמור על בריאות הגוף, חוזק השריר והביצועים הפיסיולוגיים שלנו. היום, ניתן כבר לומר בלב שלם, כי זו טעות גמורה וכי יש לא מעט הוכחות בשטח, שטבעונים וצמחונים לא פחות בריאים מאוכלי בשר.

תזונה נכונה לצמחונים וטבעונים בספורט

אנחנו יכולים לראות היום לא מעט אתלטים ברמות הגבוהות בעולם שבחרו בטבעונות, ולא רק שלא איבדו מיכולותיהם, הם אפילו שיפרו את הביצועים שלהם. אנחנו יכולים לראות שחקני כדורסל, שחקני פוטבול ואמני לחימה בליגות הגבוהות בכל רחבי העולם שבחרו בטבעונות באופן מודע. ביניהם ניתן למצוא שמות כמו קיירי אירווינג, סרחיו אגוורו, קארל לואיס ונייט דיאז. צמחונים וטבעונים יכולים למצוא היום את אותה כמות חלבון מן הטבע בדגנים וקטניות כגון חומוס, לוביה ופול. כמובן, גם התזונה הטבעית סיפקה שמות שונים מן המזרח של שורשים וצמחים כגון ג'ינסנג שמצוינים עבור בנייה של מסת שריר וכוח מתפרץ.

מכללת תילתן לרפואה משלימה

תזונה נכונה לצמחונים היא רק אחד מן הדגשים הרבים עליהם שמים דגש בקורסי התזונה במכללה. מכללת תילתן שמה דגש רב על שילוב גישות מן המדע המערבי והגישות הטבעיות וההוליסטיות. בלימודי התזונה ניתן למצוא דגש רב גם על טיפול באכילה רגשית ויחסי הגומלין שבין גוף ונפש.