מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

קורס מיניות הוליסטית

תאריך פתיחה
תאריך פתיחה
25/11/2019
מטרת הלימודים
מטרת הלימודים
מיניות הינה אנרגיית חיים הפועמת בגופנו. מקור הבריאה, התשוקה, היצירה והילודה אשר מייצרת את כל מה שחי בעולם. אך מיניות היא גם תרבות, גם מטבע וגם אמצעי הפרסום. השדה המיני יכול להוות מקור לעונג, קרבה וביטוי אישי אך לרבים מהווה גם מקור לכאב, בושה, מבוכה, בלבול ופחד הנובעים מהעדר מודעות, שיח וידע. נטיה זו שלא לשוחח על מיניות מתחילה בבית וממשיכה בבגרות גם בקרב אנשי רפואה, טיפול וחינוך. בקורס נשאף לחקור את הגורמים החברתיים, התרבותיים, הפסיכולוגיים והרוחניים אשר משפיעים עלינו כיצורים מיניים. נלמד את השדה המיני המרובד בתפיסה הוליסטית של גוף-נפש-רוח. נצלול יחד למסע עמוק פנימה כדי להבין דרך חוויה אישית כיצד לגשת אל הנושא הרגיש והאינטימי הזה שעומד בבסיס הזהות שלנו - ברגישות, תבונה, אומץ והבנה. יחד נגלה כיצד ניתן לשלב ידע וגישות מעולמות התרפיה המערבית-קונבנציונלית עם ידע עתיק, תרגולים ותובנות אשר לקוחים מתוך מקורות ידע אזוטריים ומסורות כגון הפילוסופיה הנאו-טנטרית. מיניות הינה אנרגיית חיים הפועמת בגופנו. מקור הבריאה, התשוקה, היצירה והילודה אשר מייצרת את כל מה שחי בעולם. אך מיניות היא גם תרבות, גם מטבע וגם אמצעי הפרסום. השדה המיני יכול להוות מקור לעונג, קרבה וביטוי אישי אך לרבים מהווה גם מקור לכאב, בושה, מבוכה, בלבול ופחד הנובעים מהעדר מודעות, שיח וידע. נטיה זו שלא לשוחח על מיניות מתחילה בבית וממשיכה בבגרות גם בקרב אנשי רפואה, טיפול וחינוך. בקורס נשאף לחקור את הגורמים החברתיים, התרבותיים, הפסיכולוגיים והרוחניים אשר משפיעים עלינו כיצורים מיניים. נלמד את השדה המיני המרובד בתפיסה הוליסטית של גוף-נפש-רוח. נצלול יחד למסע עמוק פנימה כדי להבין דרך חוויה אישית כיצד לגשת אל הנושא הרגיש והאינטימי הזה שעומד בבסיס הזהות שלנו - ברגישות, תבונה, אומץ והבנה. יחד נגלה כיצד ניתן לשלב ידע וגישות מעולמות התרפיה המערבית-קונבנציונלית עם ידע עתיק, תרגולים ותובנות אשר לקוחים מתוך מקורות ידע אזוטריים ומסורות כגון הפילוסופיה הנאו-טנטרית.
קהל יעד
קהל יעד

·אנשי טיפול, חינוך וייעוץ המעוניינים להרחיב את הידע והכלים שלהם בעבודה בתחום המיני.

·כל מי שמעוניין להכיר את עולם המיניות ההוליסטית ולבחון אפשרויות של עיסוק בתחום.

·גברים ונשים המעוניינים במסע אישי של למידה וחקירה מינית יישומית, חדשנית ומרגשת.

תכנית הלימודים
תכנית הלימודים
הקורס הינו קורס שנתי, בן 26 מפגשים שבועיים בני 4 שעות אקדמיות. את הקורס תלמדנה שתי מנחות בעלות ידע וניסיון עשיר בתחום. הקורס ישלב ידע תיאורטי, תרגול חוויתי וחומרי העשרה לקריאה וצפיה בין המפגשים. התהליך הקבוצתי יאפשר מרחב מוגן ובטוח לשיתוף ועיבוד של תכני הקורס. במהלך הקורס הסטודנטים/ות ידרשו להצגת הרצאה בת עשר דקות על פי נושא לבחירתם/ן מתוך תכני הקורס. למתאימים/ות הקורס יהווה קרש קפיצה לתחום המיניות ההוליסטית או מרחב להעמקה בעבודה בתחום זה. 
נושאי הלימוד בקורס
נושאי הלימוד בקורס
מהי מיניות הוליסטית? כיצד לייצר תקשורת וגבולות בריאים סביב מיניות? ההיסטוריה של חקר המיניות. אנטומיה, פיזיולוגיה, ופתולוגיה מינית. מגדר ודימוי גוף. מיניות נשית וגברית. זוגיות, תקשורת זוגית ואהבה. טנטרה, עונג, תשוקה ארוטיקה ואורגזמיות. עבודת גוף ומגע. בריאות מינית. נטיות מיניות ויחסים אלטרנטיביים. טיפול מיני ואתיקה טיפולית. טראומה ופגיעה מינית. מיניות בגיל ההתבגרות ובגיל המעבר ועוד.
משך הלימודים
משך הלימודים
  
  

הקורס הינו קורס שנתי, בן 26 מפגשים שבועיים בני 4 שעות אקדמיות.

על המנחות

מעין גרבר  (MA) 

פסיכותרפיסטית, מנחת קבוצות ומורת דרך. בעלת תואר שני והסמכה בטיפול בפסיכודרמה, הכשרה בפסיכותרפיה גופנית, ייעוץ והנחיה מינית, עבודה עם טראומה, טיפול טנטרי, רפואה שמאנית ומגוון רחב ועשיר של הכשרות וכלים מעולם הגוף-נפש. בעלת ניסיון בעבודה בתחום המיניות עם גברים, נשים, זוגות, נוער, פגועי נפש, בעלי צרכים מיוחדים, הדרכת הורים ואנשי חינוך.  מייסדת שותפה של 'בגוף אישה - הנחייה וסדנאות לנשים', בעלת קליניקה במרכז ובפרדס חנה.  'בעבודתי אני רואה את המיניות כשער להתפתחות אישית ורוחנית. אני מאמינה כי ריפוי מיני מאפשר יצירה של חברה בריאה ומשגשגת המורכבת מאנשים החיים מתוך עצמה, אחריות אישית ואהבה'.

אבישג מאיה זלוף (NT)

מנחה לטנטרה, מיניות מקודשת ושאמניזם מיני. נטורופתית מוסמכת, הרבליסטית, מתמחה בפריון ותפקוד מיני. מנחת סדנאות ומפיקת כנסים ואירועים בתחום האינטימיות, יחסים, מיניות ותקשורת. מנחה מוסמכת לשיטת מודעות לפוריות (מניעת/השגת הריון באופן טבעי).  מייסדת שותפה של 'בגוף אישה - הנחייה וסדנאות לנשים', חברה בקבוצת 'אישתר', מורה ב -'ISTA International School of Temple Arts'. "אני מאמינה שחסרים אנשי טיפול וחינוך מעולים בתחום המיניות. יש לנו הרבה עבודה לשנות את התפיסה החברתית, לרפא מקומות כואבים והרבה בושה, אשמה ופחד. בשבילנו, בשביל מי שסביבנו ובשביל הילדים שלנו שהיינו רוצים שיגדלו למציאות של מיניות מעצימה יותר."