מכללת תילתן

לימודי רפואה משלימה

לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

קורס מיניות הוליסטית


כרגע אין צפי לפתיחת קורס זה. עמכם הסליחה

תאריך פתיחה
תאריך פתיחה
24/12/2020
מטרת הלימודים
מטרת הלימודים
<p><br /></p><p>מיניות הינה אנרגיית חיים הפועמת בגופנו. מקור הבריאה, התשוקה, היצירה והילודה אשר מייצרת את כל מה שחי בעולם. אך מיניות היא גם תרבות, גם מטבע וגם אמצעי הפרסום. השדה המיני יכול להוות מקור לעונג, קרבה וביטוי אישי אך לרבים מהווה גם מקור לכאב, בושה, מבוכה, בלבול ופחד הנובעים מהעדר מודעות, שיח וידע. נטיה זו שלא לשוחח על מיניות מתחילה בבית וממשיכה בבגרות גם בקרב אנשי רפואה, טיפול וחינוך. בקורס נשאף לחקור את הגורמים החברתיים, התרבותיים, הפסיכולוגיים והרוחניים אשר משפיעים עלינו כיצורים מיניים. נלמד את השדה המיני המרובד בתפיסה הוליסטית של גוף-נפש-רוח. נצלול יחד למסע עמוק פנימה כדי להבין דרך חוויה אישית כיצד לגשת אל הנושא הרגיש והאינטימי הזה שעומד בבסיס הזהות שלנו - ברגישות, תבונה, אומץ והבנה. יחד נגלה כיצד ניתן לשלב ידע וגישות מעולמות התרפיה המערבית-קונבנציונלית עם ידע עתיק, תרגולים ותובנות אשר לקוחים מתוך מקורות ידע אזוטריים ומסורות כגון הפילוסופיה הנאו-טנטרית. מיניות הינה אנרגיית חיים הפועמת בגופנו. מקור הבריאה, התשוקה, היצירה והילודה אשר מייצרת את כל מה שחי בעולם. אך מיניות היא גם תרבות, גם מטבע וגם אמצעי הפרסום. השדה המיני יכול להוות מקור לעונג, קרבה וביטוי אישי אך לרבים מהווה גם מקור לכאב, בושה, מבוכה, בלבול ופחד הנובעים מהעדר מודעות, שיח וידע. נטיה זו שלא לשוחח על מיניות מתחילה בבית וממשיכה בבגרות גם בקרב אנשי רפואה, טיפול וחינוך. בקורס נשאף לחקור את הגורמים החברתיים, התרבותיים, הפסיכולוגיים והרוחניים אשר משפיעים עלינו כיצורים מיניים. נלמד את השדה המיני המרובד בתפיסה הוליסטית של גוף-נפש-רוח. נצלול יחד למסע עמוק פנימה כדי להבין דרך חוויה אישית כיצד לגשת אל הנושא הרגיש והאינטימי הזה שעומד בבסיס הזהות שלנו - ברגישות, תבונה, אומץ והבנה. יחד נגלה כיצד ניתן לשלב ידע וגישות מעולמות התרפיה המערבית-קונבנציונלית עם ידע עתיק, תרגולים ותובנות אשר לקוחים מתוך מקורות ידע אזוטריים ומסורות כגון הפילוסופיה הנאו-טנטרית. </p>
קהל יעד
קהל יעד

·אנשי טיפול, חינוך וייעוץ המעוניינים להרחיב את הידע והכלים שלהם בעבודה בתחום המיני.

·כל מי שמעוניין להכיר את עולם המיניות ההוליסטית ולבחון אפשרויות של עיסוק בתחום.

·גברים ונשים המעוניינים במסע אישי של למידה וחקירה מינית יישומית, חדשנית ומרגשת.

תכנית הלימודים
תכנית הלימודים
הקורס הינו קורס שנתי, בן 24 מפגשים שבועיים בני 3 שעות אקדמיות - ימי חמישי בין 17:30-20:30. את הקורס תלמדנה שתי מנחות בעלות ידע וניסיון עשיר בתחום. הקורס ישלב ידע תיאורטי, תרגול חוויתי וחומרי העשרה לקריאה וצפיה בין המפגשים. התהליך הקבוצתי יאפשר מרחב מוגן ובטוח לשיתוף ועיבוד של תכני הקורס. במהלך הקורס הסטודנטים/ות ידרשו להצגת הרצאה בת עשר דקות על פי נושא לבחירתם/ן מתוך תכני הקורס. למתאימים/ות הקורס יהווה קרש קפיצה לתחום המיניות ההוליסטית או מרחב להעמקה בעבודה בתחום זה. 
נושאי הלימוד בקורס
נושאי הלימוד בקורס
מהי מיניות הוליסטית? כיצד לייצר תקשורת וגבולות בריאים סביב מיניות? ההיסטוריה של חקר המיניות. אנטומיה, פיזיולוגיה, ופתולוגיה מינית. מגדר ודימוי גוף. מיניות נשית וגברית. זוגיות, תקשורת זוגית ואהבה. טנטרה, עונג, תשוקה ארוטיקה ואורגזמיות. עבודת גוף ומגע. בריאות מינית. נטיות מיניות ויחסים אלטרנטיביים. טיפול מיני ואתיקה טיפולית. טראומה ופגיעה מינית. מיניות בגיל ההתבגרות ובגיל המעבר ועוד.
משך הלימודים
משך הלימודים
 

הקורס הינו קורס שנתי, בן 24 מפגשים שבועיים בני 3 שעות אקדמיות.

על המנחה

יעביר את הקורס המדריך טל אייזק.

טל אייזק היא מטפלת במיניות הוליסטית בדרך הלב והגוף, במגוון שיטות וגישות, עם ידע

מהעולם המערבי:

תקשורת מקרבת, סקסולוגיה, הסרת שיריון ועוד.

ומהעולם המזרחי:

טנטרה וטאו, עבודת גוף ועוד.