מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

איך לשמור על תזונה נכונה

רבים תוהים איך לשמור על תזונה נכונה בין כל ים האינפורמציה שאנחנו חיים בו. האינטרנט מוצף בשיטות דיאטה, מחלבונים, דרך פלאו, גישות טבעוניות ועוד. ישנם מומחים רבים וכמות המטפלים בתחום התזונה רק הולכת וגדלה. לכל אחד יש גישות משלו, חלקן מבוססות יותר וחלקן פחות. כדי לשמור על תזונה נכונה, חשוב לזכור שאנחנו בעצם רוצים לצאת למרתון, ולא לספרינט. לאט לאט העולם הולך ונפרד מגישות של הצבת יעד משקל וספירת קלוריות, כי אלו נמצאו פחות אפקטיביות. אנשים הורידו משקלים דרסטיים, לא היו מסוגלים להתמודד עם המציאות החדשה, והעלו את המשקל חזרה ואף יותר.

אורח חיים בריא ותזונה נכונה

מי שרוצה לשמור על תזונה מאוזנת, צריך לזכור שהוא בעצם נכנס לזירה לא פשוטה בכלל. יש כאן סוג של "מאבק" תודעתי ופיסי בין הרצון לאורח חיים חדש, לבין הרגלים שאומצו והתבססו במשך שנים בגילאים צעירים. הרבה מן ההרגלים שלנו, אנחנו מאמצים בתקופת הילדות והנעורים. מלבד ההרגל הפיסי, הרגלי אכילה רבים קשורים להתמודדות רגשית ומחשבתית, כמו גם זיכרונות וטראומות, ולכן ההרגלים הללו מתקבעים באופן מהודק כל כך. כדי שנצליח לשנותם, צריך לזכור ששינוי בתזונה הוא קודם כל שינוי תודעתי. אנחנו צריכים להיות מודעים לשינוי, לתכנן את הארוחות שלנו על פי לוחות זמנים, לזכור שגם בלוטות הטעם שלנו מסתגלות לטעמים חדשים, ובעיקר להיות קשובים לגוף. יעד מספרי לעולם לא יהיה רלוונטי כמו אותו משקל שגיליתם שבו הכי נוח לכם.

מכללת תילתן

מכללת תילתן לרפואה משלימה מעבירה מזה שנים את לימודי התזונה הטבעית, תוך תפיסת תחום התזונה כתחום פיסי ורגשי כאחד. כדי לדעת איך לשמור על תזונה נכונה מטפלים מקצועיים ידעו להבין שיותר משחשוב השינוי הפיסי, השינוי התודעתי הוא זה שיהפוך את הרגלי התזונה החדשים לאורח חיים.