מכללת תילתן
לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

לימודי רפלקסולוגיה במכללת תילתן

רפלקסולוגיה היא תחום ותיק מאד בעולם הטיפול האלטרנטיבי. עדויות ראשונות לטיפול פיסי ונפשי דרך כפות הרגליים ניתן למצוא עוד מהעת העתיקה במצרים, הודו וסין. המונח "רפלקסולוגיה" נתבע על ידי יוניס אינגהם בשנות החמישים של המאה העשרים. המילה רפלקסולוגיה נגזרת מהמילה "Reflection" (השתקפות) מצד אחד, ו"רפלקס" (רטט) מן הצד השני. יוניס אינגהם הייתה פיזיותרפיסטית ששכללה שיטות לטיפול דרך כף הרגל אותן שאבה מד"ר ווילאים פיצג'רלד במהלך שנות ה-20 וה-30 ואותן ניסחה לכדי הרפלקסולוגיה של ימינו. ניתן לראות היום אנשים מטופלים ברפלקסולוגיה לצרכים שונים- רגשיים ופיסיים, מבעיות אורתופדיות ועד מחלות כרוניות.

לימודי רפלקסולוגיה ברמה גבוהה

ישנם היום מקומות רבים שמציעים קורסי רפלקסולוגיה ואנשים שרוצים להיכנס לתחום הטיפולים צריכים לנבור בין מוסדות רבים. אבל מי שבאמת רוצה להתמקצע בתחום הטיפולים, חייב לבדוק שהלימודים בהם הוא בוחר מכילים את הידע התאורטי הרחב של הרפואה הסינית. על אף שהרפלקסולוגיה של ימינו נוסחה רק לפני כמאה שנה, מדובר בתורה שקיימת כבר אלפי שנים וישנו ידע רב אותו צריך להכיר. הכשרת רפלקסולוגים מקצועית תיערך לאורך שנים תוך ניסוי ותהייה רב ותוך הכרת טכניקות טיפול נוספות אותן ניתן לשלב בבניית אורח חיים- טיפולים רגשיים, תזונה ואימון גופני. עיסוי כף הרגל הוא תורה שלמה שאין להקל בה ראש, מדובר במפה שיש לה קשרים לזרימת אנרגיה בכל אחד מאיברי הגוף וטיפול לא נכון עשוי לא לעזור, ואף ליצור נזקים.

מכללת תילתן לימודי רפואה אלטרנטיבית

לימודי רפלקסולוגיה מתפרשים במכללה על פני שנתיים מלאות במסלול ה"רפלקסולוג הבכיר" ובשלוש שנים למי שרוצה להתמקצע עוד יותר להסמכת "רפלקסולוג מומחה". מכללת תילתן לרפואה משלימה ממוקמת בתל אביב ונוסדה לפני עשרים שנה על מנת להכשיר את דור המטפלים הבא, שידע להתמקצע בטכניקות טיפול מגוונות בדגש על החיבור גוף-נפש.