מכללת תילתן

לפרטים וליצירת קשר מלאו את הטופס הבא:
...Loading...

הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה

תחום הרפלקסולוגיה הוא בין התחומים הראשונים שהוכנסו לקופות החולים, במסגרת הרפואה המשלימה. כיום, טיפולי רפלקסולוגיה משולבים בקופות ובתי החולים, ביחד עם טיפולי הרפואה הקונבנציונלית. מכאן נובע הביקש ללימודי רפלקסולוגיה. על כן, הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה תופסת תאוצה גוברת והולכת בשנים האחרונות. במכללת תילתן ניתן להירשם ללימודי רפלקסולוגיה מקיפים ואיכותיים אשר יכשירו את התלמיד בכל ההיבטים ויעניקו ידע וכלים אשר יסייעו בהבנת התחום והשתלבות בו.

הגישה ההוליסטית של הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה

טיפול רפלקסולוגי הוא טיפול משולב עם הרפואה הקונבנציונלית, בעיקר בתופעות כרוניות. כמו למשל - כאבי ראש ומיגרנות, עייפות כרונית. או לחלופין אולקוס כאבי גב, אסטמה וכיוצא בזאת. הגישה ההוליסטית הינה גישה, שבה באים לטפל בבעיה משורשה. ולא רק בסימפטומים שלה. הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה בשיטה ההוליסטית היא הכשרה, שמטרתה לטפל רפלקסולוגית טיפול שלם של גוף ונפש. להגיע לשורש הבעיה, ולפתור אותה לעומק, ולא רק בסימפטומים. גישה זו דוגלת בקשר גוף ונפש, וריפוי מקיף.

הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה בהיבט של הגיל הרך

טיפול רפלקסולוגי בגיל הרך שונה מטיפול באוכלוסייה הבוגרת. בעבודה עם ילדים, מטרות הרפלקסולוגיה הן בעיקר חינוכיות, והגברת החיבור של הילד לכפות רגליו. הגברת הקשב לקשר של גוף ונפש, הנובע בעיקרו מכלל הנקודות בכפות הרגליים. נקודות אלו מקיפות את גוף האדם מלמעלה למטה, והמגע בהן הוא אינסופי. פיתוח הקשב של האדם לגופו דרך כפות הרגליים הוא אלמנט חשוב ביותר בהגברת מודעותו לגופו. הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה לגיל הרך שמה דגש רב על הפן הנפשי, הרגשי והגברת המודעות לקשר נפש גוף. 

ייחודיותה של מכללת תילתן,

מכללת תילתן, מובילה בתחומה ללימודי רפואה משלימה, מציעה לימודי הכשרת מטפלים ברפלקסולוגיה. מבנה הלימודים במכללת תילתן מקיף ומעמיק, מן היסודות והבסיס, ועד לתעודה המוענקת בסיום הלימודים. קיימת אפשרות גם לקורס רפלקסולוגיה קצר וממוקד יותר אך יש לקחת בחשבון כי קורס זה לא מספיק עבור הכשרת מטפל רפלקסולוגי בכיר שידע לאבחן מחלות כרוניות ומצבים נפשיים שונים. תלמידי המכללה מסיימים את לימודיהם במקצועיות רבה, תוך שילוב של לימודים עיוניים, ביחד עם פרקטיקה מעשית. בוגרי המכללה הינם רפלקסולוגים מקצועיים, מוכשרים ובעלי ידע רב ומקיף בכל תחומי הרפלקסולוגיה ושיטות הטיפול שלה.